Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Słowa kluczowe:campower,opisy programów

Campower - opis programu

Campower - opis programu

Najpopularniejszy w Polsce program work and travel - Camp America Campower - to praca wakacyjna w USA dla studentów w charakterze personelu pomocniczego w amerykańskich ośrodkach wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży.

To się opłaca!

Niewielki koszt programu, atrakcyjne kieszonkowe, praca nie wymagająca specjalnych kwalifikacji oraz największa szansa dostania się na program - to wielkie zalety opcji Campower. Jest to zdecydowanie program dla każdego, dlatego właśnie od niego większość polskich studentów rozpoczyna swoją amerykańską przygodę.

Twoje korzyści

Twoje miejsce pracy jest nam z reguły bardzo dobrze znane - z niektórymi summer camps Camp America współpracuje od przeszło 40 lat! Jako "Campower" uczestniczysz w życiu mikrospołeczności młodzieżowego obozu letniego i pomagasz przy jego prowadzeniu. Atrakcją jest obcowanie z setkami młodych ludzi z USA i wielu krajów świata. Przez cały okres pracy mieszkanie i wyżywienie zapewnia organizator. Pracujesz tylko 9 tygodni (niekiedy nawet krócej), następnie otrzymujesz wypłatę i rozpoczynasz zwiedzanie Ameryki! Podczas pobytu na campie z pewnością nawiążesz mnóstwo przyjaźni, z których niejedna - co wiemy z własnego doświadczenia - okazać się może przyjaźnią na całe życie. Uczestnicy programu Camp America bardzo często podróżują po USA właśnie z osobami poznanymi podczas wspólnej pracy.

Więcej możliwości

Nie tak rzadko zdarza się, że aktywnym, zaangażowanym w pracę campu uczestnikom programu Dyrektor Campu proponuje lokalną "ścieżkę kariery": przy kolejnym przyjeździe możesz otrzymać nie tylko wyższe wynagrodzenie, ale również funkcje koordynacyjne, a nawet menadżerskie. Jeden z naszych polskich uczestników został nawet w pewnym momencie... dyrektorem campu! Czy to możliwe? W Ameryce - tak! Na tym przecież polega właśnie słynny "American Dream"...

Kim jest Campower? 

"Campower" to osoba, od której w dużym stopniu zależy sprawne funkcjonowanie ośrodka (stąd też nazwa: "Camp-power" lub też, jak wolą inni, "support staff"). Jest to idealna praca dla studentów, którzy nie mają doświadczenia w pracy z dziećmi, ale znają język angielski na poziomie komunikatywnym i ogólnie rzecz biorąc nie boją się pracy.

Zajęcia i czas wolny

Campower wykonuje z reguły nieskomplikowane prace fizyczne: może na przykład pomagać kucharzowi w przygotowaniu posiłków, obsługiwać zmywarkę, wydawać posiłki, pomagać piekarzowi w przygotowaniu ciast, obsługiwać jadalnię (np. w funkcji kelnera) itd. Nie musi posiadać wcześniejszego doświadczenia w tym zakresie, choć oczywiście doświadczenie takie jest bardzo mile widziane. Inne prace obejmują między innymi: utrzymanie porządku, pracę w campowej pralni (jednym z ulubionych miejsc spotkań całego campu), sprzedawanie w sklepiku, strzyżenie trawników itp. Rodzaje prac, które chcesz wykonywać, zaznaczasz w formularzu zgłoszeniowym (a im więcej opcji zaznaczysz, tym większa szansa na wyjazd!). Jeżeli posługujesz się bardzo dobrym angielskim, możesz ubiegać się o pracę w "campowym" sekretariacie. Pomimo, iż praca w USA w programie "Campower" jest wymagająca i może trwać do 10 godzin dziennie, to uczestnicy tej opcji programu otrzymują atrakcyjne kieszonkowe i mają więcej czasu wolnego - z racji nie ponoszenia bezpośredniej odpowiedzialności za dzieci.

Warunki udziału w programie

Podsumowując: jeżeli chcesz wziąć udział w programie Camp America jako Campower, musisz przede wszystkim być aktywnym studentem wyższej uczelni (czyli nie pozostającym w stanie zawieszenia, urlopu dziekańskiego itp.) oraz posługiwać się językiem angielskim w stopniu konwersacyjnym. Każdy kandydat powinien być również dostępny do wyjazdu do USA między 25 maja a 25 czerwca oraz być gotowym do pracy przez co najmniej 9 tygodni od momentu przyjazdu do USA. Więcej informacji znajdziesz w broszurze - otrzymasz ją drogą elektroniczną, gdy tylko klikniesz tutaj. Zapraszamy!


Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom