Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Wieloryby z... gwarancją

Wyobraź sobie bezkresne plaże, słone powietrze, porty pełne żaglówek, wydmy i wspaniałe latarnie morskie. A wszystko to niecałą godzinę drogi od Bostonu. Autobusy Plymouth & Brocktown zabiorą Cię za jedyne 25$ do Hyannis, które znajduje się na środku Cape Cod, jest pełne tanich hoteli (29$ za noc) i stanowi doskonałe miejsce wypadowe. To tu znajduje się Muzeum Kennedy'ego, gdzie możesz bliżej zapoznać się z niezwykłym życiem i karierą tego wyjątkowego człowieka, wciąż uważanego za jednego z najlepszych prezydentów w historii USA. W muzeum (cena biletu 5-7$) warto zobaczyć archiwalne zdjęcia i filmy oraz poznać kulisy najsłynniejszego zamachu na prezydenta. Słowa JFK: "Zawsze jeżdżę do Hyannis, żeby zregenerować siły, poczuć moc oceanu i Stwórcy, który nad nim i nad nami panuje".     

Jestem pewien, że jak w piosence Patty Page - "na pewno zakochasz się w Cape Cod". W końcu półwysep ten jest ulubionym miejscem zakochanych Amerykanów. Romantyczne wieczory nad oceanem, zwiedzanie latarni morskich, kolacyjki w małych nadmorskich restauracjach, gdzie już za 19.99 $ możesz zjeść prawdziwego homara, popijając lokalnym drinkiem Cape Codder (wódka z sokiem żurawinowym). A może szukasz w Stanach kawałka znanej Ci Europy? Zatrzęsienie irlandzkich restauracji na pewno sprawi, że poczujesz się tutaj jak w domu. Co roku przyjeżdżają tu tysiące Amerykanów irlandzkiego pochodzenia. Chcesz posłuchać świetnej irlandzkiej muzyki? Nic prostszego, wybierz się na kolację do Irish Village, gdzie przez całe lato grają irlandzkie zespoły. Przy okazji spróbuj koniecznie Breadan Eireann, irlandzkiej potrawy, z której słynie Cape Cod: łosoś z małżami i krewetkami w wiśniowym winie (cena również 19.99$;-)

Hyannis to znakomite miejsce wypadowe także ze względu na świetnie rozwiniętą komunikację. Lokalne autobusy zabiorą Cię aż do samego Providencetown, które znajduje się na końcu Cape Cod. Widząc autobus wystarczy tylko zamachać. Zatrzymuje się wszędzie, a bilet kosztuje jedyne 2$ za przejazd.

Cape Cod to także wspaniałe miejsce na tanie zakupy. W samym centrum Hyannis znajduje się olbrzymi nawet jak na standardy amerykańskie Cape Cod Mall, gdzie znajdziesz praktycznie wszystko, czego Ci potrzeba. Stosunkowo niskie podatki stanowe pozwolą Ci zaoszczędzić kilka dolarów.

Cape Cod jest doskonałym punktem widokowym do oglądania wielorybów. Statki zabiorą Cię z portu w Hyannis na wyprawy, które gwarantują Ci możliwość zobaczenia na własne oczy wieloryba, lub zwracają pieniądze! Stało się to możliwe dzięki nowoczesnej technologii i nadajnikom GPS. Szansa na powrót do domu bez zdjęcia wynurzającego się walenia wynosi praktycznie zero procent. Cena 45$ za 3-godzinną wyprawę. Jeżeli cena wydaje Ci się za wysoka, wybierz się na zwykły rejs statkiem za 20$. Kapitan pokaże Ci od strony oceanu rezydencję Kennedy'ch, wspaniałe latarnie morskie i porty.

Jeśli interesuje Cię wędkowanie w oceanie, musisz koniecznie wsiąść na najszybszy w Nowej Anglii statek pasażerski Helen. Półdniowe i całodniowe wyprawy na ryby dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń. Firma dostarcza cały sprzęt. Ceny już od 50$.

Cape Cod posiada także rozwiniętą sieć szlaków i ścieżek rowerowych. Co parę mil na takim szlaku znajdują się tanie wypożyczalnie rowerów.

Jeśli jednak przerażają Cię tłumy turystów i ciągłe imprezowanie, koniecznie odwiedź Cape Cod we wrześniu, kiedy to ceny spadają o połowę, plaże pustoszeją, a jednocześnie wszystkie atrakcje są nadal otwarte dla turystów aż do połowy października. Jesień to także czas zbierania żurawiny. Koniecznie wybierz się na specjalny przelot helikopterem ponad czerwonymi polami żurawinowymi - widoki są niesamowite. We wrześniu odbywa się Harwich Cranberry Festival, gdzie dowiesz się wszystkiego o uprawie i zbieraniu żurawin, od metod historycznych po nowoczesne.

Wyprawa na Cape Cod nie byłaby kompletna bez zobaczenia choćby kawałka Cape Cod National Seashore, rezerwatu utworzonego w czasie kadencji prezydenta Kennedy'ego. Dzikie plaże, łańcuchy wydm, strome klify to tylko niektóre atrakcje.

Jeżeli jesteś miłośnikiem sztuki, koniecznie wybierz się do Chatham, które słynie z całej gamy galerii i drobnych sklepików z pamiątkami.

Co mi się najbardziej spodobało na Cape Cod? Spokój, a jednocześnie różnorodność zajęć i wrażeń, możliwość doświadczenia prawdziwej Ameryki z dala od wielkomiejskiego gwaru Bostonu czy Nowego Yorku. To także miejsce, gdzie przybywają wypoczywać Amerykanie z praktycznie wszystkich stanów USA. To także doskonałe miejsce na poszukiwanie dodatkowej pracy po zakończeniu Campu czy Resortu. Ilość hoteli i restauracji jest tak wielka, że zapotrzebowanie na studentów i sezonowych pracowników z całego świata jest przeogromne. W niejednej restauracji można nawet usłyszeć polskie: dziękuję! ;-)

Autorem artykułu jest Michał Głębicki, uczestnik programu Resort America


Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom