Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Counsellor - opis programu

Counsellor - opis programu

Program Camp America Counsellor to specjalna odmiana "work and travel": praca wakacyjna w USA z dziećmi i młodzieżą w charakterze opiekuna grupy, wychowawcy lub instruktora w amerykańskich młodzieżowych ośrodkach wypoczynkowych (odpowiednikach naszych kolonii letnich) lub na obozach skautowskich.

"It's All For The Kids!"

Jeżeli lubisz dzieci, chcesz z nimi pracować i dobrze mówisz po angielsku, rozważ wakacje z programem Camp America Counsellor. Dzięki niemu Twój angielski stanie się jeszcze lepszy, a kulturę amerykańską poznasz dosłownie od podszewki (a raczej: od dziecka!:-) W ramach programu Camp America zapewnia Ci bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie. Ponosisz więc głównie koszty ubezpieczenia medycznego i wizy (patrz strona "Opłaty"). W latach 2010-2014 wizę USA (typ J-1) otrzymało 99% zgłoszonych przez nas uczestników.

Pełne zanurzenie... w kulturze USA

Twoje miejsce pracy w USA jest nam z reguły bardzo dobrze znane - z większością ośrodków kolonijnych, tzw. "campów", współpracujemy bowiem od co najmniej kilkunastu lat. Jako "counsellor" uczestniczysz niezwykle intensywnie w życiu lokalnej mikrospołeczności, zapewniając w ten sposób dzieciom ciekawe wakacje. Atrakcją programu jest również możliwość wymiany doświadczeń z młodymi ludźmi z USA i wielu innych krajów świata. Na dodatek, przez cały okres pracy masz darmowe mieszkanie i wyżywienie oraz szeroki dostęp do sprzętu sportowego. Pracujesz 9 tygodni (mniej więcej do 3. tygodnia sierpnia), następnie otrzymujesz kieszonkowe i... możesz swobodnie zwiedzać Amerykę. Podczas pobytu na "campie" z pewnością nawiążesz znajomości, które umożliwią Ci skorzystanie z amerykańskiej gościnności podczas Twoich podróży, a niejednokrotnie trwać będą przez całe życie. Program Camp America Counsellor to również możliwość całkowitego "zanurzenia się" w języku angielskim przez ponad dwa miesiące.

Kim jest Counsellor?

Counsellor to - najprościej mówiąc - wychowawca bądź instruktor. Idealny counsellor powinien więc mieć doświadczenie w takiej pracy, które będzie mógł udokumentować. Na obozie możesz zostać zatrudniony jako opiekun-wychowawca (tzw. "general counsellor"), instruktor pierwszego stopnia / asystent instruktora ("activity leader") lub instruktor drugiego stopnia ("specialist counsellor").

Specjalista

Specialist Counsellor to osoba, która specjalizuje się w jakiejś dziedzinie i w związku z tym może prowadzić z dziećmi zajęcia, np. z pływania, żeglarstwa, wspinaczki, gimnastyki sportowej, tenisa, fotografii, sztuki itp. Dziedzin tych jest kilkadziesiąt, obejmują one szerokie spektrum zajęć i są szczegółowo wymienione w formularzu zgłoszeniowym online - zaznaczasz te, w których czujesz się kompetentny. Plusem tej opcji jest często fakt ograniczenia Twojego czasu pracy do kilku godzin zajęć z dziećmi dziennie, a gdy dodatkowo pogoda nie sprzyja charakterowi Twoich zajęć (np. pływanie), możesz liczyć na sporo dodatkowego czasu wolnego!:) Oczywiście nie zawsze tak jest, zależy to bowiem od funkcji wyznaczonych personelowi campu i decyzji jego kierownictwa - ale tak bywa!

Wychowawca

General Counsellor to wychowawca, którego głównym zadaniem jest całodzienna opieka (wraz z drugim counsellorem) nad niewielkimi grupami dzieci, polegająca na towarzyszeniu im podczas zajęć specjalistycznych oraz ew. organizowaniu dla nich gier i zabaw, zaproponowanych wcześniej przez camp. Większość wychowawców mieszka razem z dziećmi w drewnianych domkach letniskowych lub (dużo rzadziej) pod namiotami, jada z nimi posiłki, uczestniczy w ogniskach, dyskotekach i asystuje przy zajęciach prowadzonych przez specjalistów. Zwykle chłopcy i dziewczynki są w osobnych grupach, tej samej płci są również wychowawcy. Wielkość grupy dzieci wynosi od kilku do kilkunastu osób, przydzielanych do niej jest dwoje bądź troje wychowawców. Całość zajęć odbywa się zgodnie ze szczegółowym programem opracowanym przez camp, a ewentualne problemy pomaga Ci rozwiązywać Twój bezpośredni doradca i przełożony - Head Counsellor. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek zajęć z dziećmi, counsellors przechodzą specjalne szkolenie trwające niekiedy do kilku dni. Po takim szkoleniu każdy uczestnik programu czuje się z reguły o wiele pewniej niż w czasie, kiedy dopiero decydował się na wyjazd. Praca jest absorbująca czasowo, ale jednocześnie unikalna pod względem kulturowym. Dla wielu osób okazuje się być również mocnym punktem w CV (zobacz film).

Warunki udziału w programie

Podsumowując: jeżeli chcesz wziąć udział w programie Camp America Counsellor, powinieneś mieć doświadczenie w pracy z dziećmi i/lub umiejętności w wybranych dziedzinach. Kandydat powinien również posługiwać się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym (poziom "Upper-Intermediate" lub wyżej). Każdy kandydat powinien być dostępny do wyjazdu do USA najpóźniej 25 czerwca (wyjazdy możliwe są już od 1 maja) oraz być gotowym do pracy przez co najmniej 9 tygodni od chwili przybycia na camp.

Nie spełniasz kryteriów?

Jeśli nie jesteś pewien, czy spełniasz wyżej wymienione kryteria, koniecznie skontaktuj się z nami,  a pomożemy Ci przeanalizować Twoje możliwości - napisz bezpośrednio na adres 
info@campamerica.pl, zadzwoń pod numer informacyjny (22) 826-71-47 w godz. 10.00-17.00, ew. skorzystaj z opcji "Live Chat" w lewym górnym rogu strony.

Jeżeli chcesz spróbować i spędzić najbliższe wakacje w USA  - zarejestruj się tutaj!

Rejestrując się, nic nie tracisz - w przypadku nieznalezienia dla Ciebie miejsca uczestnictwa w programie otrzymasz zwrot wszystkich opłat wniesionych dla Camp America. Szczegółowe warunki dotyczące opłat i zwrotów znajdziesz w Umowie Uczestnictwa oraz na stronie "Opłaty".
Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom