Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Chicago to nie tylko musical...

...to również wspaniałe miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas podróży po Ameryce.

Bardzo trudno spotkać Polaka, który nie ma w tym mieście kogoś z rodziny - choćby nawet tej najdalszej;-) Chicago jest największym skupiskiem ludzi pochodzenia polskiego poza krajem (około 1,1 miliona). O słynnym "Jackowie" śpiewa sam Kazik w hicie "Natalia w Bruklinie". Najważniejsze jest jednak to, iż Chicago to jedno z najpiękniejszych miast Ameryki, które zdecydowanie warto zobaczyć. A my doradzimy Wam, jak to zrobić...

Jak dojechać?

Samolot

Do Chicago docierają codziennie setki samolotów. Trzy najpopularniejsze lotniska to: Chicago O'Hare International, Gary-Chicago International Airport oraz Midway Airport. O'Hare oddalone jest o około 29 km od centrum miasta. Jest lotniskiem olbrzymim i słynnym, o czym świadczy m.in. otrzymana w styczniu 2007 roku nagroda "Global Traveler Award" dla najlepszego lotniska w Ameryce Północnej. Midway Airport zlokalizowany jest bliżej centrum, w odległości ok. 16 km. Oba lotniska obsługują większość dużych linii lotniczych USA.

Pociąg

Jeśli ktoś zdecyduje się na kolej, warto wybrać sieć Amtrak. Na stronie internetowej kolei jest możliwość wyboru dnia, godziny, trasy i zaplanowania wszystkiego ze szczegółami. Stacja końcowa w Chicago to Union Station.

Autobus

Dla podróżujących autobusami dostępne są połączenia oferowane przez takich przewoźników, jak:

Greyhound Bus Lines - (617) 526-1800

Greyhound Bus Lines - (800) 231-2222

Higs Tickets - (617) 236-1101

Greyhound Charter Service - (800) 454-2487

Lucky Star Transportation Co - (617) 426-8801

Paul Revere Transportation - (617) 445-4334

Trailways Peter Pan - (800) 343-9999

Crystal Transport Inc-Garage - (617) 787-3834


Gdzie się zatrzymać?

Zaskoczeniem jest, jeśli podróżujący Polak nie ma w Chicago choćby jednego krewnego, u którego mógłby się zatrzymać. W takim przypadku warto wcześniej zajrzeć na stronę www.hostels.com. Ceny zaczynają się od $23.00 dolarów za nocleg w pokoju koedukacyjnym, a rosną do $50.00 i więcej za pokój prywatny. Jednym z najtańszych hosteli jest Chicago International Hostel, jeśli komuś nie przeszkadza półgodzinna podróż metrem do centrum miasta. W latach 2006 i 2007 najlepszym hostelem wybrany został jednak H.I. Chicago Hostel, uznany za najlepiej położony (doskonała lokalizacja w Downtown), najczystszy i przystępny "dla każdej kieszeni".

Co warto zwiedzić?

SkyDeck & Sears Tower

Aby w pełni zobaczyć miasto wraz z wybrzeżem, warto wybrać się na SkyDeck w Sears Tower. Jest to najczęściej odwiedzany i najwyższy punkt widokowy Chicago, znajdujący się na 99. piętrze. Jak głosi popularne powiedzenie, "jeśli nie widziałeś Chicago ze Sky Deck, to tak naprawdę w ogóle go nie widziałeś". Budynek Sears Tower otwarty jest od 10:30 do 22:30, a bilety można nabyć już na godzinę przed otwarciem. W istocie wskazane jest jego wcześniejsze zakupienie ze względu na długie kolejki odwiedzających. W nagrodę można tam zrobić, a później kupić zdjęcie z panoramą Chicago nocą, w dzień oraz z zabytkami (otrzymuje się jedno główne, duże zdjęcie i 4 mniejsze). Taka pamiątka kosztuje $25.00, zaś widoki ze Sky Deck to dodatkowe $17.00 dolarów za osobę.Shedd Aquarium

Wycieczka do Sheed Aquarium to prawdziwa gratka dla zainteresowanych fauną oceanów. Jest tam ponad 35 tysięcy gatunków zwierząt, morskich i lądowych, które najlepiej podziwiać w świetle dziennym. Koszt zwiedzania to $32.00, a muzeum otwarte jest codziennie od 9:00 do 18:00. Wg znawców, najlepsza pora na oglądanie zwierząt to przedpołudnie - do godziny 11:00 - zwłaszcza w środku tygodnia.

Adler Planetarium

To najbogatsze i najnowocześniejsze planetarium na świecie. Zwiedzając Chicago warto tutaj zajrzeć i pogłębić swoją wiedzę o najnowszych badaniach i misjach kosmicznych NASA, budowie Układu Słonecznego i strukturze wszechświata. Planetarium czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:30, a w soboty i niedziele od 10:00. Bilet kosztuje $25.00. Aby dostać się tam, należy skorzystać z metra (linia zielona, pomarańczowa lub czerwona) i wysiąść na przystanku "Roosevelt".

The Field Museum & Underground Adventure oraz Museum of Science and Industry

Historię rozwoju Stanów Zjednoczonych poznamy odwiedzając The Field Museum oraz Museum of Science and Industry. Tak jak Planetarium Adlera, zlokalizowane są na kampusie uniwersyteckim. Dotrzeć można tutaj metrem lub autobusem numer 146, a następnie z przystanku Roosevelt lokalnym autobusem numer 12. Koszt zwiedzania wynosi ok. $23.00. Godziny otwarcia (również w weekendy) to 9:00-17:00. Uwaga: bilety sprzedawane są do 16:00.

John Hancock Observatory

Czy można być bliżej nieba, będąc w Chicago? Na wysokości ponad 300 metrów widok jest niesamowity, szczególnie nocą. John Hancock Observatory czynne jest bowiem od 11:00 do 23:00. Cena biletu to $25.00. Ostatnie wejście (wjazd windą) jest o 22:45.

Porady dodatkowe

Należy pamiętać, że bilet studencki przysługuje tylko osobom studiującym na uczelniach amerykańskich (ew. ich filiach poza USA). Dlatego student uczelni europejskiej powinien zawsze nabywać bilet normalny.

Aby zwiedzić niemal wszystkie wyżej wymienione miejsca o połowę taniej (w sumie za $69.00), warto nabyć Chicago City Pass. Uprawnia on do wstępu do wszystkich pięciu atrakcji, z tym, że w cenie tej można wybrać albo Sears Tower, albo obserwatorium.


Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom