Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Tajemnica Route 66

Słynna autostrada, jest obok Wielkiego Kanionu Kolorado jedną z najważniejszych atrakcji dla zdecydowanych na podróż po USA.

Co sprawia, że tak wielu podróżników  pragnie przejechać przez słynną Route 66 choćby na jednym z jej odcinków? Co decyduje o fenomenie tej drogi? Dlaczego stała się bohaterem tylu filmów i książek, a także najsłynniejszych utworów muzycznych takich gwiazd jak Rolling Stones czy Depeche Mode?

Historia Route 66

Route 66 znana jest pod wieloma określeniami, między innymi jako U.S. Route 66, "Droga Matka" ("Mother Road"), czy też jako Autostrada Willa Rogersa. Została ona uruchomiona w 1926 roku jako najdłuższa trasa drogowa w USA, łącząca Chicago z Los Angeles. Liczyła sobie wówczas prawie 4000 kilometrów i łączyła dziewięć amerykańskich stanów. Kilka lat później przedłużona została aż do Santa Monica. 


Legenda autostrady

Na przestrzeni lat droga ta przeszła wiele przeróbek i napraw, jednakże wbrew legendom o niej krążącym nigdy nie kończyła się w wodach Pacyfiku, a jedynie biegła wzdłuż jego wybrzeża. Największą świetność przeżywała w latach 30-ch ubiegłego stulecia, ponieważ była wtedy główną drogą Stanów Zjednoczonych. Przyczyniła się dzięki temu do rozwoju położonych w jej pobliżu miasteczek. Dlatego też, kiedy w latach 50-ch istnienie Route 66 zagrożone zostało przez intensywną rozbudowę międzystanowej sieci autostrad (Interstate Highway System), mieszkańcy miasteczek przy Route 66 stali się jej najzagorzalszymi obrońcami.

 

Kulturowe znaczenie Route 66

Współcześnie, droga 66 funkcjonuje jedynie pod nazwą Historic Route 66, która obejmuje tylko niektóre fragmenty  jej pierwotnych odcinków. Co więcej, nie należy już ona do autostrad oznaczanych na mapach drogowych, funkcjonując wyłącznie jako narodowa droga krajobrazowa, czyli...  atrakcja turystyczna. Mimo małego znaczenia strategicznego jest ona obowiązkowym punktem programu każdego obieżyświata, wymienianym jednym tchem obok Empire State Building, Statui Wolności, czy Wielkiego Kanionu. Można by spytać, dlaczego zwyczajna droga jest tak ważna zarówno dla Amerykanów, jak i turystów? Ale to tak, jakby zapytać, dlaczego dziura w ziemi zwana Wielkim Kanionem jest tak popularna. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy!

 

 

W bieżącym Newsletterze:

Bawi i uczy? Vacamas!

Wielkie Targi Camp America już wkrótce!

Rejestracja na Targi

Jak bez kłopotu dostac wizę do USA?

Polskie Forum Camp America

Zgłoś się teraz

Dzieci gwiazd lądują tu helikopterem

 

Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom