Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Stany Zjednoczone z przymrużeniem oka :-)

Stany Zjednoczone to kraina dolarem i colą płynąca, zamieszkała przez wszystkie narody świata. Jest to kraj, gdzie faceci biegają z piłką w rękach i mówią na to football, a ludzie zamawiają poczwórnego Big Maka i "dietetyczną" colę...

Geografia

Według przeciętnego obywatela Stanów Zjednoczonych, Ameryka znajduje się w centrum świata. Położona jest na północ od Ameryki Południowej oraz otoczona z każdej strony przez flotę lotniskowców oraz tarcze antyrakietowe. Ameryka została odkryta przez Krzysztofa Kolumba. Niektórzy twierdzą, iż całkowicie niepotrzebnie. Terroryści planują jej ponowne zakrycie, m.in. workiem celofanowym.

 

Gospodarka amerykańska

Według najnowszych danych, gospodarka amerykańska opiera się na uprawie: ziemniaków na frytki, zboża na bułki do hamburgerów oraz pomidorów na ketchup. Niemniej jednak podstawą gospodarki rolnej jest owsianka oraz kryzys. Najważniejszym produktem eksportowym jest natomiast dolar, kredyty oraz wirtualny pieniądz.

 

Amerykańska rodzina

Typowym przykładem amerykańskiej rodziny jest rodzina Osbornów, którą na codzień oglądać możemy w telewizji śniadaniowej MTV. Ojciec rodu Osbornów - Ozzy - jest liderem popularnej kiedyś grupy "Black Sabbath", grającej muzykę klasyczną. Natomiast jego żona - Sharon, zajmuje się przede wszystkim byciem żoną Ozziego oraz sędziowaniem w programie rozrywkowym, gdzie wyśmiewa umiejętności wokalne uczestników.

 

Czy wiesz, że...?

- w San Francisco nielegalne jest mycie samochodu zużytą bielizną

- w Kalifornii, ludziom bez uprawnień myśliwskich zabronione jest stawianie pułapek na myszy

- na Florydzie, niezamężne kobiety pójdą do więzienia, jeśli będą skakać na spadochronie w niedzielę

- w stanie Illinois kategorycznie zabronione jest wchodzenie do opery z pluszowym misiem

- w stanie Minnesota kobieta, która przebierze się za świętego Mikołaja, może trafić do więzienia na 30 dni.

 

W bieżącym Newsletterze:

Thanksgiving Day i prezydenckie ułaskawienie

Poczuj magię Broadwayu!

Działaj szybko!

Jak bez kłopotu dostac wizę do USA?

Polskie Forum Camp America

Zgłoś się teraz

2009: Filmy z Campu!

Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom