Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Poczuj magię Broadwayu!

Broadway to nie tylko jedna z najdłuższych ulic na świecie, ale przede wszystkim synonim rozrywki, którą oferują liczne teatry rozrywkowe i musicalowe na niej umieszczone. To wszystko sprawia, że Broadway jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych.

Historia Broadwayu

Broadway to jedna z największych ulic na świecie, która biegnie od nowojorskiego Manhattanu aż do miasta Albany, przez ponad 150 mil. Przede wszystkim słynie ona jednak z tego, iż w jej środkowej części mieszczą się liczne teatry (wystawiające zarówno sztuki teatralne, jak i musicale), które stanowią centrum rozrywkowe tego miasta i przyciągają całe rzesze turystów z całego świata. Pierwsze teatry zaczęły powstawać już pod koniec XIX wieku. Dzisiaj teatr broadwayowski składa się z ponad 40 dużych profesjonalnych teatrów zlokalizowanych w słynnym Theatre District na Manhattanie. Teatr broadwayowski jest uważany za najbardziej profesjonalną formę  teatru w Stanach Zjednoczonych  i przynosi on rocznie około 930 milionów dolarów zysku.

 Magia Broadwayu

Wizyty na brodwayowskich przedstawieniach są jednym z obowiązkowych punktów programu dla każdego odwiedzającego Nowy Jork turysty. Będąc w Nowym Jorku przekonałam się, że miejsce to potrafi zaczarować i to dość konkretnie! Pamiętam swój pierwszy wieczór w dystrykcie teatrów, kiedy to zdobywszy upragniony bilet udałam się na musical "Rent" do teatru Nederlander. Co ciekawe, kiedy przygotowywałam się do podróży do Nowego Jorku, ceny biletów na poszczególne przedstawienia wydawały się być "z kosmosu". Jednakże na miejscu okazało się, iż wystarczy przyjść do teatru 3 godziny przed przedstawieniem, aby kupić bilet za jedyne... 20 dolarów.

 

Wszystkim tym, którym przed oczyma staje wizja miejsca daleko od sceny, gdzieś na uboczu, z kiepską widocznością, od razu wyjaśnię, iż większość teatrów na Broadwayu jest tak skonstruowana, iż nawet z najtańszego miejsca wszystko widać i słychać idealnie. Przedstawienie było więc dla mnie niesamowitym przeżyciem i do dzisiaj pamiętam każdy jego szczegół. Siedząc w teatrze, oglądając prawdziwy amerykański musical, można zrozumieć wreszcie, co to znaczy być "obywatelem świata".  Ogromne wrażenie wywarło na mnie również to, co zobaczyłam po wyjściu z teatru. Mimo, iż dochodziła właśnie północ, wokół mnie aż roiło się od Nowojorczyków. Wtedy zrozumiałam, dlaczego o Nowym Jorku mówi się : "Miasto, które nigdy nie śpi".

Ewelina

 

W bieżącym Newsletterze:

Stany Zjednoczone z przymrużeniem oka ;-)

Thanksgiving Day i prezydenckie ułaskawienie

Działaj szybko!

Jak bez kłopotu dostać wizę do USA?

Polskie Forum Camp America

Zgłoś się teraz

2009: Filmy z Campu!

 

Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom