Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Camp Ladore, miejsce jak z bajki

Camp Ladore położony jest w tak urokliwej okolicy, że praktycznie codziennie jestem zaskakiwana coraz to nowszymi atrakcjami. Dla mnie to miejsce jest jak z bajki, aż żal stąd wyjeżdżać...

Camp Ladore

Camp Ladore położony jest w przepięknej okolicy jeziora Ladore w północnej części stanu Pensylvania. Camp ten prowadzony jest przez amerykańską armię zbawienia, aczkolwiek posiada bardzo dobre wyposażenie, godne co najmniej dobrego resortu wypoczynkowego.

W pierwszym momencie miałam lekkie obawy i trochę przerażenia w oczach, jednak gdy tylko dotarłam na miejsce, wszystkie one zostały rozwiane przez najmilszego człowieka, jakiego do tej pory poznałam - Pana Marka Scott'a, bez którego to miejsce nie byłoby takie samo :-). Sam camp jest przeogromny i dlatego bardzo przydaje się rower, który każdy z nas dostaje na campie.

Praca na campie

Muszę przyznać, iż przyjeżdżając tutaj spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Byłam przygotowana na ciężką i nudną pracę, tymczasem praca campowera jest bardzo przyjemna - o ile można tak oczywiscie nazwać pracę. Pracuje w kuchni campowej, najczęściej do godziny 15 lub po ostatnim wydanym posiłku, wraz z uwzględnieniem czasu wolnego między posiłkami. Do pracy mam 3 minuty spacerem pod górkę - co traktuje jako swoje poranne ćwiczenia, bo co tu dużo mówić...jedzenie na campie jest bardzo dobre, co widać po dodatkowych kilogramach ;-).

Warunki pobytu

Warunki mieszkaniowe są zaskakująco dobre. Wszyscy mamy pokoje dwuosobowe z łazienką oraz radio. Do dyspozycji jest basen i dom przeznaczony dla pracowników, wyposażony w dwa telewizory oraz 3 komputery z dostępem do internetu. Można również pograć w bilard, darta, piłkarzyki, tenis stołowy oraz w różne gry typu monopoly. Jednakże największą furorę robi tutaj konsola Wii, od której nie sposób się oderwać. Camp organizuje również wycieczki do pobliskiego miasteczka, w celach "shoopingowych" ;-).

 

 

W każdy poniedziałek organizowany jest bankiet na zakończenie campu ( z pysznym jedzeniem oczywiście), a ponadto organizowane są wycieczki do parków rozrywki i parku wodnego. Jeśli przestrzega się zasad panujących na campie, to nie ma żadnego problemu i można się po prostu cieszyć z pobytu, tak jak z normalnych wakacji. Dla mnie to miejsce jest jak z bajki, aż żal stąd wyjeżdżać!

Natalia Stompor,

Camp Ladore

 

 W bieżącym Newsletterze :

Zgłoś się!

Rekrutacja na sezon 2011 rozpoczęta!

Super First Minute

Polskie Forum Camp America

Jak bez kłopotu dostać wizę?

 

Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom