Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Słowa kluczowe:opisy programów,resort

Program Resort America to "młodsza siostra" Camp America. Jest to praca wakacyjna dla studentów w USA w amerykańskich resortach wakacyjnych, hotelach, motelach i ośrodkach kolonijnych.


UWAGA: Z POWODU ZMIAN W AMERYKAŃSKICH REGULACJACH PRAWNYCH REKRUTACJA DO PROGRAMU RESORT AMERICA ZOSTAJE ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA, W CELU DOSTOSOWANIA OFERTY PROGRAMOWEJ DO NOWYCH WYMAGAŃ.

OSOBY ZAINTERESOWANE PROGRAMEM "RESORT AMERICA" PROSIMY O TYMCZASOWE ZAREJESTROWANIE SIĘ W PROGRAMIE "CAMP AMERICA CAMPOWER" I JEDNOCZESNE ZGŁOSZENIE ZAINTERESOWANIA PROGRAMEM "RESORT AMERICA" W BIURZE W WARSZAWIE, TEL. 22-826-7147. help@resortamerica.pl


Studenci to lubią...

Resort America to jeden z ulubionych programów polskich studentów - świadczy o tym rekordowa ilość pozytywnych ocen dla programu. Jest on odmianą klasycznej wersji "Work and Travel", pracować można przez całe wakacje i są szanse na duże napiwki! Pracodawcy są gruntownie sprawdzeni, wyselekcjonowani przez Resort America, który w większości przypadków współpracuje z nimi od lat. Dodatkowo program znajduje się pod opieką Amerykańskiego Instytutu Studiów Zagranicznych, co oznacza, że warunki opieki nad uczestnikami są identyczne jak w słynnym programie Camp America, który od 40 lat jest uznanym i powszechnie naśladowanym wzorcem organizacji studenckich wyjazdów do USA. W związku z tak dużą atrakcyjnością programu, miejsca zapełniają się błyskawicznie. Wszystkim chętnym zaleca się więc złożenie dokumentów natychmiast po powrocie z wakacji - najlepiej już w październiku!


W górach lub nad morzem

Amerykańskie resorty wakacyjne, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się wszędzie tam, gdzie ludzie lubią spędzać swoje wakacje w USA, a więc: w górach, nad morzem lub nad jeziorem. Możesz więc dostać miejsce zarówno w "country club" w Vermont, jak i w górskim hoteliku w Colorado, bądź ośrodku golfowym na Florydzie! Gdziekolwiek pojedziesz, będziesz miał z reguły dostęp do wszystkiego, co oferowane jest gościom (jak np. wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy). A co dopiero, jeśli otrzymasz miejsce w parku rozrywki!

Typy resortów

1. "Resort Hotels"

Tą nazwą określane jest wszystko od grupy bungalows do pięciogwiazdkowego hotelu, gdzie goście nocują, otrzymują posiłki i mają do dyspozycji różnego rodzaju atrakcje, takie jak: basen, pływanie łodzią, tenis, golf, siatkówka, wyprawy piesze w góry itp.

2. "Country Clubs"

Są to z reguły bogato wyposażone, prywatne ośrodki wypoczynkowe, oferujące gościom atrakcje podobne do tych w "Resort Hotels" oraz naprawdę niezłe wyżywienie, często w bardzo wykwintnych restauracjach, z tą różnicą, że goście najczęściej przebywają tam tylko w ciągu dnia. Na noc wracają albo do domów, albo do położonych w pobliżu własnych domków letniskowych.

3."Country Inns" / "B&B's"

Pod tymi określeniami kryją się mniejsze hotele lub ośrodki agroturystyczne, spotykane często w stanach północno-wschodnich ("Nowej Anglii"), traktujące klientów w rodzinny sposób i oferujące im niejednokrotnie bardzo wykwintne wyżywienie.

4."Camping Resorts" / "RV Resorts"

Są to miejsca służące wypoczynkowi osób podróżujących z namiotem bądź przyczepą campingową; przebywają tam rodziny lubiące kontakt z naturą, piesze wycieczki, wędkowanie, pływanie, podczas gdy pracownicy "Camping Resort" dbają o nich oraz zajmują się ich dziećmi, oferując przeróżne gry i zabawy.


Twoja rola

Jako "Resort Staff" uczestniczysz więc w życiu rodziny bądź zespołu ludzi, których głównym celem jest zapewnienie gościom ich ośrodka jak najlepszego wypoczynku. Amerykański klient jest klientem bardzo wymagającym, stąd też system pracy w Resorcie zorientowany jest przede wszystkim, i ponad wszystko, na klienta. Ponieważ jesteś częścią tego systemu, oczekuje się od Ciebie, że dołożysz wszelkich starań, aby każdy klient ośrodka, z którym masz styczność, był zachwycony Twoją obsługą. Od tego zresztą zależą Twoje napiwki! Jednocześnie masz okazję zaobserwować, jak Amerykanie prowadzą interes, co jest z pewnością lekcją życiowo ważną i niezłym punktem w Twoim CV! Obcując z Amerykanami oraz międzynarodowymi uczestnikami programu Resort America, na stopie zarówno profesjonalnej jak i prywatnej, wejdziesz w interesujące relacje z ludźmi, z których część może zmienić się w przyjaźnie na całe życie! Pracujesz min. 12 tygodni (lub więcej, jeżeli można, i jeżeli chcesz), zbierasz napiwki (jeśli będzie taka możliwość, i o ile na nie zasłużysz:), a następnie otrzymujesz wynagrodzenie, i możesz dokończyć swoje wakacje w takim regionie USA, w jakim tylko zapragniesz!

Rodzaje pracy

Praca w USA w programie "Resort America" to z reguły nieskomplikowane prace fizyczne: utrzymanie w czystości pokojów gościnnych, praca w kuchni, pralni, ogrodzie, bądź też na sali restauracyjnej lub recepcji, obsługa klientów. Im lepszy Twój angielski, tym większa szansa na lepszą "fuchę"! Zdarza się również, że nasi uczestnicy z bardzo dobrym angielskim wykonują także prace biurowe. Rodzaje prac, które chcesz wykonywać, zaznaczasz w specjalnym formularzu - im więcej zaznaczysz, tym większa szansa na wyjazd! Praca jest, jak wszędzie w USA, wymagająca i może trwać wiele godzin dziennie (od 8 do 10 godzin, z przerwami), jednakże, co ciekawe, uczestnicy programu praktycznie nigdy nie narzekają. Wynika to między innymi z tego, że Resort potrafi równie dużo zaoferować w zamian!

Zakwaterowanie i wyżywienie

Mieszkasz najczęściej na terenie swojego ośrodka. Wyżywienie otrzymujesz w zależności od resortu: gratis lub odpłatnie, czasami też Twój resort może wypłacać Ci tygodniowy ekwiwalent pieniężny, za który nabywasz odpowiednie produkty i wraz z innymi uczestnikami programu przygotowujesz sobie posiłki.


Warunki udziału w programie

Jeżeli chcesz wziąć udział w programie Resort America, musisz być studentem wyższej uczelni oraz posługiwać się językiem angielskim w stopniu co najmniej komunikatywnym. Każdy kandydat powinien być również dostępny do wyjazdu do USA między 25 maja a 20 czerwca oraz być gotowym do pracy przez co najmniej 12 tygodni od momentu przyjazdu do USA. Dodatkowe informacje znajdziesz w broszurze - otrzymasz ją drogą pocztową, (wraz z broszurą Camp America) gdy tylko klikniesz tutaj. Jeżeli nie uda Ci się zdobyć miejsca w programie Resort America, możesz łatwo "przekwalifikować się" do programu Camp America Campower, o którego atrakcyjności nie trzeba nikogo przekonywać! Do dzieła więc - zgłoś się jak najszybciej, dzwoniąc do wybranego konsultanta!
Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom