Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Elvis i inne gwiazdy? Tylko w Kalifornii!

Izabela Dańczak

Los Angeles jest jednym z obowiązkowych punktów wakacji w Stanach Zjednoczonych. Miasto znane jest z filmów i oblegane jest przez turystów prawie jak Nowy Jork.

Na podbój L.A.

Podczas mojego pobytu w Kalifornii nie mogłam odmówić sobie przyjemności wyjazdu do Beverly Hills, czy też zobaczenia słynnego Teatru Chińskiego i Alei Gwiazd Hollywood. Na wycieczkę wybrałam się z moją przyjaciółką i tak we dwie postanowiłyśmy podbić LA :)

Nasz hostel mieścił się na tyłach Teatru, w samym Hollywood. Po  dotarciu na miejsce zdążyłyśmy zostawić bagaże w pokoju i podekscytowane ruszyłyśmy na główny Hollywood Boulevard. Mnóstwo ludzi, sklepy z pamiątkami i osoby poprzebierane za postaci ze znanych filmów.

Przed Chińskim teatrem od razu zachwyciły nas odciski dłoni wielu znanych aktorów. Samuel L. Jackson, Bruce Lee czy też George Clooney to początek listy fantastycznych gwiazd. A oglądanie i poszukiwanie znanych gwiazd na chodnikach wzdłuż bulwaru zajmowało nam codziennie dużo czasu :)

Ponieważ chciałyśmy zwiedzić jak najwięcej podczas pięciu dni pobytu w Mieście Aniołów, nasz plan był opracowany co do godziny. Postanowiłyśmy nie wykupywać żadnych wycieczek, tylko  same, transportem miejskim, dostać się do wybranych przez nas miejsc. Zaczęłyśmy od słynnego napisu HOLLYWOOD, który znajduje się na zboczu góry Lee. Celem było dotarcie jak najbliżej. Wspinaczka krętymi drogami, przepiękne domy i roślinność otaczająca uliczkę prowadzącą do napisu sprawiły, że wtedy naprawdę poczułyśmy klimat L.A.


Rodeo Drive i zakupy

Kolejnym punktem było Beverly Hills ze słynnym Rodeo Drive. Ulica jak z filmu, pokazuje piękno i wykwintność tego miasta. Sklepy Louis Vitton, Mui Mui, Burberry czy Prada robią wrażenie. Piękne samochody i kafejki sprawiały, że wciąż rozglądałyśmy się za gwiazdami takimi, jak Paris Hilton czy też Tom Cruise. To niesamowite wrażenie - poczucie, że jest się w centrum celebrytów.

Oczywiście nie mogłyśmy nie pojechać na słynne Malibu Beach oraz Venice Beach. Malibu bardzo nas zaskoczyło, gdyż przystanek położony jest dosłownie przy jednym sklepie z roślinkami i tyle. Byłyśmy w szoku, ale jak tylko doszłyśmy do plaży nasza opinia się zmieniła. Spokojna plaża, otoczona górami sprawiła, że poczułyśmy się jak w innym świecie. Spokój, cisza i wodne stworzenia pozwoliły nam zapomnieć o wielkim mieście, jakim jest Los Angeles.

 

W drodze powrotniej

Wracając z Malibu zatrzymałyśmy się w Santa Monica. Nie da się opisać, jak piękne i niesamowite jest to miasteczko. Przepiękna plaża ciągnie się wzdłuż wybrzeża, a ze skarpy widać ocean i pobliskie miejscowości. Główny deptak jest pełen ludzi, zarówno turystów, jak i ulicznych grajków. Sklepy ciągną się wzdłuż głównej ulicy, gdzie można spacerować cały dzień.

Ostatnim miejscem, które postanowiłyśmy zobaczyć, było Downtown Los Angeles. Kilka wysokich budynków, centrum handlowe  oraz dzielnica ze sklepami i ulicznymi straganami -  tak możnaby opisać samo centrum tego słynnego miasta.

Okazało się, iż przede wszystkim są tam zlokalizowane biura i firmy. Będąc w centrum, nie mogłyśmy odpuścić sobie wizyty na stadionie słynnej drużyny baseballowej Los Angeles Dodgers. Szczęście nam dopisało i spotkałyśmy zarówno  zawodników, jak i trenerów drużyny, którzy właśnie kończyli trening na stadionie!

Myślę że wycieczka do Los Angeles powinna być obowiązkowym punktem Twojego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Warto zwiedzić znane miejsca, poznać innych ludzi i doświadczyć klimatu zachodniego wybrzeża, który zdecydowanie różni się od tego na wschodzie.

 


Zobacz także:

A jak Ty kochasz swój samochód?

Culture Clash - nowe odcinki

Rozwiązanie zagadki

Zaproszenie V.I.P. może być Twoje

Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom