Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Stany? Ja tam byłam!

Apetyt na podróże

Wakacje z Camp America to nie tylko wspaniała rozrywka, ale też i lekcja wychowawcza. Wyjazd ten poszerza horyzonty, uczy tolerancji, rodzi nowe pomysły oraz ma wpływ na Twój styl życia.


Adrian - The Fan

Nie wahaj się, jedź z nami - Ameryka czeka na Ciebie! A jeśli masz wątpliwości - pisz lub dzwoń do mnie, zwłaszcza jeśli studiujesz w Łodzi.


Power Asia

Wróciłam do Polski jako zupełnie inna osoba: roześmiana, rozgadana, otwarta na ludzi i uwielbiająca z nimi rozmawiać, bardzo komunikatywna i odważna. Jeśli poradziłam sobie w Stanach Zjednoczonych, to już nic więcej mnie nie zaskoczy i nie złamie. Zaczęłam z nadzieją i optymizmem patrzeć w przyszłość. Złapałam amerykańskiego bakcyla!


Olrzyn forever

Chciałem tylko zapytać, czy wiesz, co to znaczy: "Wielka Przygoda"?…… Ja mogę powiedzieć, że tak… Byłem w Las Vegas, byłem w Nowym Yorku, oglądałem z bliska Wielki Kanion Colorado... i zamierzam zobaczyć ZNACZNIE więcej… a Ty co będziesz robić w te wakacje??


Poznaj "Szczepana"

Pewnie w tej chwili znajdujecie się w takiej samej sytuacji, jak ja ponad 4 lata temu, bo właśnie wtedy zaczęła się moja przygoda z Camp America. Tak jak Wy wpadłem wówczas na pomysł zwany "work & travel" w USA. Przygoda ta trwa do dzisiaj...


Aleksandra Magiera

Autor jest konsultantem programu Camp America.
Chcesz dowiedzieć się więcej o programie? Skontaktuj się!

Stany? Ja tam byłam!

Moja decyzja o wyjeździe była spontaniczna. Tak jak zapewne i Ty nieraz, słuchałam wykładu na mojej uczelni i bardzo się nudziłam...

Jedziemy! 

Siedząca obok mnie koleżanka opowiedziała mi wtedy o swoim pobycie w Stanach Zjednoczonych. Zaproponowała mi, abyśmy w tym roku zapisały się obie. Decyzja zapadła po kilku minutach... "No dobra, jedziemy!" - krzyknęłam podekscytowana.

Stany od zawsze były moim wielkim marzeniem, ale nigdy nie wierzyłam, że kiedyś to marzenie się spełni. Wróciłam do domu, oznajmiłam całej rodzinie, że zamierzam spędzić wakacje w USA i jeszcze tego samego dnia wpłaciłam pierwszą ratę. Potem już wszystko potoczyło się szybko: przygotowania, kręcenie filmu, wypełnianie aplikacji, odebranie wizy… i nim się obejrzałam, siedziałam w samolocie do Nowego Jorku! :-)

  Independent Lake Camp

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Dostałam pracę na Independent Lake Camp, jednym z większych campów w Pensylwanii. Już na lotnisku w Warszawie poznałam sporo osób, które razem ze mną miały pracować na tym campie. Z lotniska JFK odebrali nas przedstawiciele Camp America, którzy zawieźli nas do hotelu Ramada, gdzie przeszliśmy krótkie szkolenie i spędziliśmy pierwszą noc na amerykańskiej ziemi. Następnego dnia odwieziono nas na camp. Podróż nie była krótka, jednak minęła szybko i przyjemnie. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale też i bardzo podekscytowani ;-)

Camp Independent Lake położony jest na górzystym, pełnym zieleni i dzikich zwierząt terenie. Jest on przeogromny i składa się z wielu atrakcji, do których należą między innymi: jezioro, basen, korty tenisowe, oraz stadnina koni.

Dla spędzających tam swoje wakacje dzieci był to istny raj. Dla nas oczywiście też, gdyż kiedy tylko czas na to pozwalał, mogliśmy korzystać z campowych atrakcji. Campowerów było około dwudziestu. Mieszkaliśmy w tzw. bunkach, których położenie skłaniało nas do nieco dłuższych wędrówek do pracy. Miało to jednak jeden zasadniczy plus - mieszkaliśmy na swoim małym "osiedlu", gdzie mogliśmy spokojnie odpocząć od pracy i bez przeszkód oddawać się relaksowi i rozrywkom.

Jako housekeeperka zajmowałam się sprzątaniem obozowego szpitala oraz domków dwóch najważniejszych osób na campie – dyrektora i właściciela. Pracowałam przez  kilka godzin po śniadaniu i po lunchu, po czym miałam chwilę na odpoczynek, kolację i czas dla siebie :-).

Najmilej wspominam wypady do pobliskiego baru, gdzie przesiadywaliśmy w zwartej ekipie i integrowaliśmy się  z pozostałymi pracownikami campu :-). Bardzo szybko przełamałam barierę językową i już po dwóch tygodniach dogadywałam się ze wszystkimi bez najmniejszego problemu.

 

Każdy wolny dzień próbowaliśmy wykorzystać do granic możliwości. Organizowaliśmy sobie różne wycieczki: nad Niagarę, do Filadelfii czy nad ocean. Oprócz tego raz w tygodniu udawało nam się pojechać do pobliskich miejscowości na zakupy, kręgle czy do kina. Często też jeździliśmy do innych campów kibicować „naszym” podczas różnego rodzaju sportowych rozgrywek.


Podróż po campie

Dwa miesiące minęły i nastał czas, by drogi wszystkich campowiczów się rozeszły. Nikt się wtedy nie spodziewał, że najlepsze dopiero przed nami! Podróżowanie po campie jest niewątpliwie najlepszym przeżyciem i świetną okazją, by poznać prawdziwe życie w Ameryce ;-) Ja swoje wojaże przeżywałam z koleżanką z campu. Na początek spędziłyśmy tydzień w Nowym Jorku, w którym po prostu się zakochałam! Niestety nawet tydzień to za mało, aby skorzystać ze wszystkich atrakcji Nowego Jorku, niemniej był to naprawdę niesamowicie spędzony czas. Nie sądziłam, że będę się tam czuć tak bezpiecznie i swojsko.  Mieszkałyśmy u przesympatycznych czarnoskórych Nowojorczyków – takich, których do tej pory znałam tylko z filmów. Bardzo się zaprzyjaźniliśmy, traktowali nas dosłownie jak rodzinę.
Oprócz Nowego Jorku odwiedziłyśmy jeszcze Miami – to miasto jest samo w sobie jakąś abstrakcją i nie umiem nawet dobrać słów, żeby właściwie opisać swoje wrażenia z pobytu w tym mieście. Słońce, słońce i jeszcze raz słońce! Ocean, plażowanie, spacery, nocne życie miasta…

 

Po powrocie z Miami, zostało nam kilka dni do wylotu, które spędziłyśmy wraz z naszymi przyjaciółmi w Nowym Jorku. Mimo, że już się stęskniłam za domem, nie chciałam wracać do Polski. Niestety nic nie trwa wiecznie. Bardzo mi brakuje tych wszystkich chwil. Jestem jednak szczęśliwa, że w końcu wzięłam sprawy w swoje ręce i zrealizowałam swoje największe marzenie. Te wakacje odmieniły moje życie, a po części także mnie. Stałam się pewniejsza siebie, zawarłam przyjaźnie, które trwają do dzisiaj, a właściciel mieszkania już nam zaoferował darmowy nocleg w przyszłym roku ;-)

Przeżyłam przygodę, o której nawet mi się nie śniło.  Najważniejsze, co zyskałam, to wspomnienia, które pozostaną na zawsze. Dlatego zachęcam Cię, abyś nie bał się zrealizować swoich marzeń - to łatwiejsze niż myślisz! 

Aleksandra


Autor powyższego artykułu jest konsultantem programu Camp America.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie? Skontaktuj się!

Aleksandra Magiera
Aleksandra Magiera
tel. kom.:660 772 042
email:
Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom