Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Couchsurfing - sposób na tanie zwiedzanie

Na stronie Couchsurfingu zarejestrowanych jest ponad 8 milionów użytkowników. Dlaczego stał się on tak popularny? Pomijając niewątpliwą zaletę, czyli prawie zupełny brak kosztów, można podejrzewać, że jego fanom najbardziej spodobała się główna przyświecająca mu idea: realna wymiana kulturowa, tworzenie prawdziwych znajomości i przyjaźni.

Couchsurfing jest dla wielu osób świetnym sposobem na tanie zwiedzanie. Na założenie tego typu działalności wpadł Amerykanin Casey Fenton. Dzięki niemu, już od 9  lat można korzystać z gościnności obywateli praktycznie każdego zakątka świata, również Ameryki. Znalezienie osoby, która oferuje darmowy nocleg w danym miejscu jest niezwykle proste. Wystarczy zalogować się na stronie www.couchsurfing.org i stworzyć swój własny profil. Każdy użytkownik musi go posiadać, żeby podać, co takiego może zaoferować [kanapę, zwiedzanie, pełną lodówkę ;)] i czego oczekuje w zamian. Przed wyborem osoby goszczącej warto zwrócić uwagę na jej zainteresowania i obejrzeć zdjęcia. W końcu mądra decyzja to połowa sukcesu.Jeśli się zdecydujesz, wyślij wiadomość do gospodarza na około tydzień przed planowanym przyjazdem. Powinien mieć on wtedy wystarczającą ilość czasu na odpowiedź, a jednocześnie o Tobie nie zapomni. Postaraj się również czymś wyróżnić. Rymowanka, żart? Pomysł zależy od Ciebie. Sucha informacja może zginąć wśród wielu innych zgłoszeń, zwłaszcza w popularnej miejscowości. Pamiętaj też, żeby odpowiednio się zaprezentować. Osobie, która za nic oddaje Ci pokój do dyspozycji, można odwdzięczyć się drobnym upominkiem lub ugotować coś dobrego.

Niegrzeczne jest potraktowanie domu swojego dobroczyńcy jak noclegowni. Jeśli zaproponuje Ci wspólne zwiedzanie, zgadzaj się! Podróże to także ludzie, których się spotyka. Co więcej, masz gwarancję pozytywnego komentarza pod swoim profilem. Głównym minusem couchsurfingu jest brak pewności, na kogo się trafi. Zdarzają się osoby, które pomyliły go z portalem randkowym! Nie wysyłaj więc wiadomości do osób, które mają negatywne opinie, lub które np. w opisie kanapy sugerują coś... hm... więcej. A jeśli mimo wszystko trafisz na taką osobę, nie bój się wystawić jej odpowiedniego komentarza!


W bieżącym newsletterze:

Counsellor to Ty!

Święta za oceanem

Couchsurfing - czyli podróżuj za darmo

Waszyngton za pół ceny

Sylwek w USA

Dlaczego niektórzy boją się podróży?

Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom