Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Jak Sylwester, to tylko na Times Square!

W 1904 niejaki Alfred Ochs, ówczesny właściciel “New York Times” wpadł na pomysł celebrowania Nowego Roku na placu Times Square. Trzy lata później do fajerwerków dołączyła nowa atrakcja – opuszczana ze specjalnego masztu świetlista kula. Współcześnie, dokładnie o północy Amerykanie mogą cieszyć się widokiem aluminiowej kuli, która dzięki zamontowanym i sterowanym przez komputer lustrom stwarza niezwykle efekty wizualne.

A co z osobami, których świętowanie na Times Square nie napawa entuzjazmem? Zawsze mogą wybrać się na tradycyjny bal maskowy, na którym goście zdejmują maski wraz z wybiciem północy. Wtedy też zewsząd dochodzą głosy dzwonów, klaksonów i gwizdków. Pierwotnie, hałas ten, choć wywoływany był w bardzo różny sposób, miał jeden zasadniczy cel: odstraszyć złe duchy i „oczyścić” ludzi na nadchodzący rok.

1 stycznia Amerykanie obchodzą dużo spokojniej. Wielu z nich odwiedza rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów. Razem jedzą świąteczne obiady i oglądają telewizję. Najpopularniejszą noworoczną transmisją jest odbywający się tego dnia mecz futbolu amerykańskiego. Zaraz po nim można obejrzeć transmitowaną z Pasadeny w Kalifornii Paradę Róż.

Nowy Rok kończy trwający od ponad miesiąca czas zimowego świętowania. Nie pozostaje nic innego, jak sporządzenie postanowień noworocznych, udanie się na siłownię w celu pozbycia się nowych kilogramów i wywołanie zdjęć ze wszystkich rodzinnych spotkań i przyjęć. Święta, święta i po świętach – zupełnie tak, jak w Polsce.


W bieżącym newsletterze:

Counsellor to Ty!

Święta za oceanem

Couchsurfing - czyli podróżuj za darmo

Waszyngton za pół ceny

Sylwek w USA

Dlaczego niektórzy boją się podróży?

Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom