Camp America
Przyjedź na Wielkie Targi Camp America w Krakowie po natychmiastowy placement! To już 29 stycznia (poniedziałek), godz. 12.00!         *  *  *         Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Gdy niemożliwe staje się możliwe

Głowa rekina, stolik Aleca Baldwina i dom Calvina Kleina

Moja korepetytorka zwykła mówić: "Gdy raz wyjedziesz do Stanów, pokochasz je i ciągle będziesz chciał wracać". Troszkę się jej dziwiłem, ale obecnie sam powtarzam te słowa swoim znajomym. Ameryka jest zupełnie inna niż Europa. Trudno to nawet opisać, po prostu... ma coś w sobie!


USA - odległy ląd, nagle stał się bliski i osiągalny

O Stanach marzyłam całe życie. Zawsze chciałam zobaczyć to, co mnie jako kinomaniaka urzekało w amerykańskich filmach: skyscrapers, duże miasta, szybkie tempo życia, ogromny Nowy Ląd i międzykulturowe społeczeństwo.


Olrzyn forever

Chciałem tylko zapytać, czy wiesz, co to znaczy: "Wielka Przygoda"?…… Ja mogę powiedzieć, że tak… Byłem w Las Vegas, byłem w Nowym Yorku, oglądałem z bliska Wielki Kanion Colorado... i zamierzam zobaczyć ZNACZNIE więcej… a Ty co będziesz robić w te wakacje??


Iwonka

Od dziecka moim marzeniem był wyjazd do USA. Spełniłam go wreszcie! A jeśli i Ty marzysz o przygodzie z work and travel, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej... DOŁĄCZ DO NAS!!! Nie będziesz żałować...


Przemas?? to ja!!

Boisz się jechać? Nie bój się!! To jest FAAAAJNE! Zwłaszcza jeśli ciekawi Cię USA - nie wahaj się, jedź z Camp America a zobaczysz jaka to akcja! Ja jadę już... piąty raz.


Melania Bzowska

Autorka jest konsultantką programu Camp America.
Chcesz dowiedzieć się więcej o programie? Skontaktuj się!

Gdy niemożliwe staje się możliwe

-„Nie jedź, to nieopłacalne”, „nie jedź, to niebezpieczne, „nie wiadomo, na jakich ludzi trafisz” – moi rodzice bardzo „motywowali” mnie do wyjazdu :)... Sama miałam w głowie milion znaków zapytania i wątpliwości. Ale mimo to postanowiłam spróbować. Było to moje marzenie od dawna, a jeśli nie spełnię go teraz, to KIEDY?


Wiedziałam, że nie mogę liczyć na pomoc finansową ze strony rodziców, więc założyłam konto na Allegro, sprzedałam pół szafy, znalazłam dwie prace dorywcze i udało się! Wkrótce zobaczyłam upragniony PLACEMENT!! Czy było warto? Zdecydowanie TAK!  

Tańczyć salsę na dachu wieżowca w Chicago, oglądać delfiny pływające w Pacyfiku, poznać aktora komediowego w Hollywood i nawet iść na jego skecz za free ;), spróbować nart wodnych na campie, przejść most w San Francisco... – są rzeczy, których nie da się kupić, ani wycenić. Ale zacznijmy od początku...  

Ruszamy na camp

Zestaw ciuchów na trzy miesiące, przejściówka do amerykańskiego gniazdka, kilka gazet podróżniczych, przewodnik po Nowym Jorku, najtańsza walizka z centrum chińskiego ;p i całe mnóstwo planów i marzeń w głowie – tak właśnie zaczynała się moja własna, upragniona podróż do USA. Miałam to szczęście, że już na lotnisku w Warszawie poznałam moich przyszłych współpracowników. Wtedy też poczułam, że będą to niezapomniane wakacje.

Dostaliśmy placement w stanie Michigan na jednym z największych i najstarszych campów żydowskich w USA. Przed wyjazdem miałam tyle irracjonalnych obaw! – spokojnie, to tylko naturalny etap wyjazdu w nieznane :).   Okazało się, że po 9 tygodniach pracy i mieszkania na campie aż żal było wyjeżdżać. Dyrektorzy organizowali nam przeróżne atrakcje. Parki rozrywki, casino night, wypady na kręgle. Raz mieliśmy na przykład przebrać się w stroje z lat 70-tych i pojechaliśmy wspólnie na rolki. Prawie sto osób z międzynarodowego personelu, przebranych za wokalistów Abby czy The Beatles – tworzyliśmy bardzo kolorową i przykuwającą wzrok paczkę ludzi z całego świata – od Australii po Meksyk.

Nigdy nie zapomnę życia na campie. Być może dlatego, że wiążę z nim tak pozytywne wspomnienia, a może dlatego, że hmm.... wracam tam i w tym roku!          

Świat staje na głowie

Po campie nadszedł czas na podróże i świat stanął na głowie ;-)   Wraz ze znajomymi odwiedziłam najważniejsze miasta USA: Chicago, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, Nowy Jork, Filadelfię, Washington D.C. plus oczywiście Wielki Kanion. Jedno jest pewne: oglądanie „Kryminalnych zagadek Las Vegas”, czy „Kevina samego w NY” nabiera zupełnie innego wymiaru :-D. Niesamowite uczucie patrzeć, jak aktorzy w filmie wsiadają w te same linie metra, którymi się jeździło, siedzą na tej samej ławce w Central Parku, czy robią zakupy w tych samych sklepach w Los Angeles. No właśnie... Los Angeles... Mówią o nim, że to „miasto aniołów”, a jeśli to prawda, to z pewnością są to anioły spełniające marzenia. Nigdy nie zapomnę tego kalifornijskiego słońca, pięknych plaż i tego uczucia, gdy pojechaliśmy w nocy na wzgórza Hollywood i oglądaliśmy z góry to tętniące życiem miasto, całe oświetlone i w ciągłym ruchu. Najcudowniejsze jednak w USA jest to, że każde miejsce jest niepowtarzalne, zupełnie odmienne od wszystkich pozostałych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy woli dziką przyrodę i parki narodowe, zwiedzanie muzeów (a w Waszyngtonie wszystkie są darmowe ;)), imprezowe szaleństwa w Vegas, czy energię wielkiego miasta jak Nowy Jork. Spotkałyśmy na swojej drodze niesamowitych, bezinteresownych ludzi, którzy pomagali nam podczas podróży i dzięki którym zupełnie inaczej patrzę teraz na świat. Dzięki nim USA zawsze kojarzyć mi się będą z krainą optymizmu i zakręconych ludzi, gdzie aż chce się wracać. Tutaj nawet bezdomny uśmiechnie się i odpowie Ci: ‘God bless you’, kiedy odmówisz mu wrzucenia dolara do skarbonki ;p

Czas na Ciebie

Jeśli to czytasz, to pewnie sam(a) zastanawiasz się, czy jechać. Być może zastanawiasz się, czy dasz sobie radę, czy to na pewno dla Ciebie, czy nie będziesz żałować... Powiem Ci więc tylko, że wakacje z Camp America były jedną z najlepszych decyzji w moim życiu.

A żałować?

Żałować można tylko tego, czego się nie zrobiło. ;)

Melania Bzowska


Autorka powyższego artykułu jest konsultantką programu Camp America.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie? Skontaktuj się!

Melania Bzowska
Melania Bzowska
tel. kom.:519 555 032
email:
Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom