scroll
News

Informacje dot. koronawirusa

Na tej stronie umieszczamy aktualne informacje dotyczące koronawirusa, w tym jego wpływu na podróże międzynarodowe i przebieg programu.

Koronawirus „Covid-19”

Aktualizacja 23 czerwca 2020 r

 

Drodzy Uczestnicy,

w poniedziałek 22 czerwca prezydent Donald Trump wydał proklamację zawieszającą pozwolenie na wjazd do USA dla posiadaczy wielu rodzajów wiz nieimigracyjnych, w tym m.in. wiz typu J-1 dla Camp Counsellors i personelu zaplecza campów (jak np. „Camp America Campower”). Zawieszenie to ma potrwać od 24 czerwca do końca bieżącego roku. Choć jesteśmy jeszcze w trakcie ustalania pewnych szczegółów dotyczących osób posiadających juz wizy, co do zasady oznacza to, że w bieżące wakacje (2020) wyjazdy z naszym programem nie będą możliwe. Ewentualne informacje dotyczące indywidualnych sytuacji będziemy wysyłać Wam na maila lub też, w razie potrzeby, skontaktujemy się telefonicznie.

Nie tracimy jednak naszego niezłomnego campowego ducha i czekamy w takim razie na sezon 2021, kiedy to – mamy nadzieję – wirus zostanie pokonany, gospodarka amerykańska wróci do normalnego funkcjonowania i wyjazdy będą mogły odbywać się już bez przeszkód! Co więcej, już wkrótce rozpoczniemy rekrutację! Przypominamy przy tym, że w pierwszej kolejności rozpatrywane będą aplikacje osób, które zgłosiły się do opcji „Rollover” (czyli automatycznego przeniesienia aplikacji i opłat na przyszły sezon) – i do tej opcji zachęcamy wszystkie te osoby, które nie dokonały jeszcze wyboru, bo po prostu warto przeżyć tę jedyną w swoim rodzaju przygodę z Camp America! (o czym chyba nie musimy nikogo przekonywać… ;))

Raz jeszcze dziękujemy Wam ogromnie za wytrwałą współpracę w bieżącym sezonie. Damy znać, gdy rozpocznie się nowy nabór!

Z serdecznym pozdrowieniem,

Zespół Camp America

Zobacz również