Kurs ratownika wodnego American Red Cross! | Camp America
scroll
News

Kurs ratownika wodnego American Red Cross!

Spędź lato w słońcu, nad jeziorem lub na basenie i angażuj się w aktywności wodne, stając się licencjonowanym ratownikiem American Red Cross!

Wszystkie campy potrzebują ratowników!

Dzięki uczestnictwu w naszym kursie American Red Cross (ARC) zwiększysz swoje szanse na otrzymanie miejsca pracy! Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat, który dodamy do Twojej aplikacji.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?
Uczestnicząc w organizowanym przez nas kursie zdobędziesz wiele przydatnych umiejętności: pierwsza pomoc, RKO (resuscytacja krążeniowo – oddechowa), defibrylacja, jak reagować w chwili zagrożenia itd. Ponadto weźmiesz udział w symulacjach akcji ratowniczych (co najmniej jak w Baywatch! :-)) oraz nauczysz się pracy w grupie!

Wiele z tych umiejętności może Ci się przydać nie tylko na campie, ale także w życiu! Otrzymasz certyfikat, który jest honorowany w wielu krajach. Dodatkowo poznasz innych uczestników programu, z którymi jeszcze przed wyjazdem nawiążesz przyjacielskie relacje, a może nawet zaplanujecie wspólne podróże po zakończeniu pracy?

Jeżeli chcesz wziąć udział w kursie, zgłoś się do nas wypełniając formularz zgłoszeniowy. Zarejestrować się muszą wszyscy chętni – zarówno osoby, które zgłosiły się już do programu Camp America, jak i te osoby, które tego nie zrobiły (osoby te prosimy o jak najszybsze, równoległe wypełnienie formularza). Każda osoba, która chce wziąć udział w kursie ARC, musi wybrać program Camp America Counsellor oraz pozytywnie przejść rozmowę „interview” z konsultantem.

W momencie ukończenia kursu i otrzymania miejsca pracy Twoje kieszonkowe wzrasta o 100$!

Czy muszę mieć doświadczenie w pracy ratownika, aby wziąć udział w kursie?
Odpowiedź brzmi: NIE!

Jeżeli tylko chcesz spróbować czegoś nowego albo chciałbyś/łabyś pracować jako ratownik na campie, jest to idealny kurs dla Ciebie! Aby ukończyć kurs, nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia jako ratownik. Wystarczy, że dobrze pływasz i jesteś w stanie spełnić poniższe warunki (zostaną zweryfikowane w pierwszym dniu kursu):

• kontrolując oddech, przepłyniesz około 500 metrów bez przerwy stylem klasycznym lub sportowym. Okulary pływackie dozwolone.
• utrzymasz się na wodzie przez 2 minuty bez przerw i podparcia.
• wyłowisz przedmiot z głębokości 2,5 metra. Okulary pływackie niedozwolone.
• przepłyniesz 40 metrów w przeciągu 1 minuty i 24 sekund. Okulary pływackie niedozwolone.
• przepłyniesz pod wodą 10 metrów. Okulary pływackie niedozwolone.

W jakie aktywności będę angażować się na campie?
Aktywności wodne w zależności od campu mogą różnić się od siebie. Możesz otrzymać miejsce pracy na Campie, który ma dostęp do jeziora, plaży czy basenu. Dzięki podniesieniu swoich kwalifikacji (jako ratownik ARC) możesz być zaangażowany w takie aktywności jak: narty wodne, kajaki, windsurfing, wakeboarding, trampoliny wodne (ogromne pontony wodne), czy też zjeżdżalnie. Praca ratownika na campie to zdecydowanie najfajniejszy sposób na spędzenie lata w USA!

Nasi Instruktorzy
Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra ratownicza, która spędza każde lato pracując na campie w USA! Każdy z nich ukończył kurs oraz przeszedł szkolenie na instruktora American Red Cross. Doskonale wiedzą, na czym polega praca ratownika na campie. Pomogą Ci w pełni przygotować się do pracy jako ratownik, podzielą się swoim doświadczeniem, jak również własnymi historiami z campu!

Szczegóły odnośnie szkolenia już wkrótce!