Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Special Needs Counsellor - opis programu

Special Needs Counsellor - opis programu

Program Camp America Special Needs Counsellor to jedyna w swoim rodzaju praca wakacyjna w USA w ośrodku wypoczynkowym dla osób specjalnej troski.

Niezwykły program

"Special Needs Counselor" to program zupełnie wyjątkowy. Special Needs Camps skupiają ludzi zaangażowanych w niesienie pomocy dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym, którym los odebrał wiele szans i możliwości życiowych, które potrzebują opieki i bliskości drugiego człowieka. Dzięki Special Needs Counsellors osoby te mogą spędzić wspaniałe wakacje, rozwinąć swoje umiejętności, poczuć, jak wiele znaczą dla innych, nawiązać wspaniałe przyjaźnie. Dla Counsellors jest to praca wymagająca, lecz dająca najwięcej satysfakcji.

Twoja rola

Z większością Special Needs Camps współpracujemy od co najmniej kilkunastu lat. Jako Special Needs Counsellor uczestniczysz bardzo intensywnie w życiu niezwykłej społeczności, osobiście towarzysząc, pomagając w codziennych czynnościach i organizując czas osobom niepełnosprawnym. Na "campie" wraz z Tobą pracują osoby w podobny sposób zaangażowane, co tworzy jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Pracujesz przez 9 tygodni (ew. krócej), następnie otrzymujesz kieszonkowe i możesz podróżować po USA, dokąd tylko chcesz! Podczas pobytu na Special Needs Camp z pewnością zaprzyjaźnisz się zarówno z wieloma jego uczestnikami jak i osobami tam pracującymi. Jest też bardziej niż pewne, że niektóre z tych przyjaźni trwać będą przez całe Twoje życie! Opcja Special Needs Counsellor to również możliwość całkowitego "zanurzenia się" w języku angielskim przez ponad dwa miesiące. Ponieważ jest to opcja bardzo poszukiwana w USA, wybór programu "Special Needs Counsellor" daje prawie stuprocentową gwarancję otrzymania miejsca.

Kim jest Special Needs Counsellor?

Special Needs Counsellor to wychowawca zajmujący się osobami specjalnej troski w ośrodkach lub na obozach letnich w USA specjalnie przygotowanych dla takiej grupy osób. Praca wakacyjna w tej roli wymaga od Counsellora przede wszystkim cierpliwości i dużej dozy pozytywnej energii, jest również idealną opcją dla wszystkich, którzy w przyszłości chciałyby poświęcić się pracy społecznej, edukacji osób niepełnosprawnych (ruchowo bądź umysłowo), rehabilitacji czy pedagogice specjalnej. Special Needs Counsellor musi być przygotowany na to, że niektórzy wychowankowie będą potrzebowali pomocy w wykonywaniu pewnych podstawowych czynności, na przykład karmienia, ubierania, mycia, pomocy w pójściu do toalety, itp. Na większości tego typu obozów znajdują się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Aby pracować jako Special Needs Counsellor uczestnik nie musi posiadać wcześniejszego doświadczenia, jest ono jednak bardzo mile widziane i zazwyczaj potrzebne, zdecydowanie radzimy więc wszystkim chętnym zapoznać się z publikacjami dotyczącymi różnego rodzaju niepełnosprawności, zwłaszcza tych, które dominują na wybranym dla nas "campie". Warto też wejść na stronę internetową swojego ośrodka jeszcze przed wyjazdem z Polski - im więcej bowiem będziemy wiedzieli o jego profilu, tym łatwiej będzie nam podjąć wyzwania, czekające na każdego Special Needs Counsellor.

Wyjątkowy klimat

Zaletą obozów Special Needs jest niewiarygodna integracja kadry wychowawców, bardzo pozytywna atmosfera, oraz - co nie jest bez znaczenia - prawie stuprocentowa szansa na wyjazd!

Warunki udziału w programie

Jeżeli chcesz wziąć udział w programie Camp America jako Special Needs Counsellor, musisz płynnie posługiwać się językiem angielskim (najlepiej poziom FCE lub wyższy). Ponadto każdy kandydat powinien być dostępny do wyjazdu do USA między 1 maja a 25 czerwca oraz być gotowym do pracy przez co najmniej 9 tygodni od momentu przyjazdu. 

Nie spełniasz kryteriów?

Jeśli nie jesteś pewien, czy spełniasz wyżej wymienione kryteria, koniecznie skontaktuj się z nami, 
a pomożemy Ci przeanalizować Twoje możliwości - napisz bezpośrednio na adres info@campamerica.pl, zadzwoń pod numer informacyjny (22) 826-71-47 w godz. 10.00-17.00, ew. skorzystaj z opcji "Live Chat"
w lewym górnym rogu strony.

Jeżeli chcesz spróbować i spędzić najbliższe wakacje w USA  - zarejestruj się tutaj!

Rejestrując się, nic nie tracisz - w przypadku nieznalezienia dla Ciebie miejsca uczestnictwa w programie otrzymasz zwrot wszystkich opłat wniesionych dla Camp America. Szczegółowe warunki dotyczące opłat
i zwrotów znajdziesz w Umowie Uczestnictwa oraz na stronie "Opłaty"Serdecznie zapraszamy!
Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom