Camp America
Studenckie wakacje w USA nr 1 w Polsce! Bilet lotniczy, zakwaterowanie i wyżywienie gratis, koszt programu 299 + 399 + 1949 zł (3 raty, cena zawiera ubezpieczenie) plus $ 160 wiza USA - zapraszamy!
Programy Korzyści Jak wyjechać Zgłoś się Pobierz broszurę FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Kontakt Zapisz się i przyjdź na spotkanie informacyjne

Wiza USA

Wiza USA

Aby otrzymać wizę J-1, musisz mieć przyznane miejsce w programie Work and Travel: Camp America Campower, Camp America Counsellor lub Special Needs Counsellor.


Wiza J-1: zasady i korzyści

Twoja wiza J-1 pozwala na legalną pracę w USA na zasadach Work and Travel, przez pierwsze 9 tygodni wyłącznie w ośrodkach współpracujących z AIFS (day camps - 10 tyg.), następnie zaś na pracę lub podróże do ustalonego indywidualnie dla Ciebie dnia zakończenia programu. Twoja data zakończenia programu widnieje na formularzu DS-2019. Jest to dzień zakończenia Twojej pracy na campie. Tę datę może jednak zmienić oficer imigracyjny na granicy poprzez wstemplowanie do Twojego paszportu innej daty końcowej Twojego pobytu (wcześniejszej lub późniejszej, nigdy jednak nie przekroczy ona 4 miesięcy od daty rozpoczęcia programu). Po upływie tej daty Twoja wiza J-1 nie będzie już ważna, jednak prawo amerykańskie przewiduje tzw. "grace period", czyli okres, w którym możesz jeszcze przebywać w Stanach pomimo upływu ważności wizy. Okres ten wynosić może maksymalnie 30 dni - ale uwaga: jeżeli jesteś studentem, powinieneś wrócić przed 1 października, pomimo, że 30-dniowy "grace period" jeszcze nie upłynął. Np. Jeśli kończysz pracę 10 września, musisz wrócić do Polski nie później niż 30 września. Inaczej pracownicy imigracyjni lub konsularni mogą nabrać wątpliwości co do Twojego statusu studenta, z różnymi tego konsekwencjami. Wniosek końcowy: im wcześniej zakończysz pracę, tym więcej masz czasu na podróże! :) Minimalny czas pracy na campie to 9 tygodni (overnight camps) lub 10 tygodni (day camps). Zarówno uczestnicy program Campower jak i Counsellor otrzymują 30 dniowy „grace period” aby móc podróżować po USA. Uruchamia się on automatycznie zaraz po zakończeniu pracy na campie.

 

Uczestnicy programu Camp America Counsellor oraz Special Needs Counsellor mogą pracować wyłącznie jako wychowawcy i instruktorzy na summer camps.

Twój formularz DS-2019 potwierdza, że masz prawo do legalnej pracy w USA na zasadach Work and Travel.  Bez formularza DS-2019 Twoja wiza nie jest ważna, pamiętaj więc, aby go nie zgubić i zawsze mieć przy sobie.

Wiza J-1 nie może być przedłużona (i niestety jak na razie nie ma odstępstw od tej zasady).


Do uzyskania wizy potrzebne będą:

 • Paszport ważny do kwietnia 2019;
 • Jedno zdjęcie spełniające jednocześnie wszystkie poniższe wymogi:                                                              
  • zdjęcie musi być wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy;

  • precyzyjne wymiary: kwadrat 5 cm x 5 cm;

  • fotografia musi być kolorowa;

  • tło białe;

  • długość twarzy od czubka głowy do brody musi wynosić 3 cm;

  • wzrok oraz twarz skierowane prosto w obiektyw;

  • uszy widoczne (oboje uszu, nie tylko jedno);

  • zdjęcie nie może być zrobione w okularach (korekcyjnych lub ciemnych);

  • bez nakrycia głowy, z wyjątkiem powodów religijnych, nawet w takich wypadkach twarz musi być całkowicie widoczna.


 • Wypełniony formularz DS - 160 ONLINE, dostępny na stronie ambasady;
 • Wypełniony formularz uczestnika (formularz otrzymasz w pakiecie wizowym); 
 • Formularz DS-2019 (ten formularz jest dostarczany przez AIFS. Musi być sprawdzony i podpisany przez uczestnika.) Wzór formularza znajdziesz  tutaj.

 

Koszt uzyskania wizy

Koszt wizy wynosi równowartość ok. 160  USD (płatne w złotówkach), lecz opłata ta może w każdej chwili ulec zmianie, zarówno "w górę" jak i "w dół", w zależności od kursu dolara. Ze względu na duże wahania ceny wizy w tym roku, prosimy o ponowne sprawdzenie jej kosztu na stronie konsulatu USA tuż przed dokonaniem wpłaty. Opłata ta jest uiszczana na konto Konsulatu i nie podlega zwrotom w przypadku odmowy wizy lub rezygnacji uczestnika z wyjazdu. Instrukcja uiszczania opłaty na rzecz Konsulatu znajduje się w pakiecie wizowym Camp America.

Strona Konsulatu USA w Polsce
Camp America (United Kingdom) Camp America (Australia) Camp America (New Zealand) Camp America (Switzerland) Camp America (Austria) Camp America (Germany)

Work and travel - typy programów | Camp America | Resort America | Zgłoś się! | Twoje konto


American Institute for Foreign Study (UK) Ltd. Registered in England No. 939488 at 37 Queen's Gate, London SW7 5HR United Kingdom