It's All For The Kids!

Program Camp America Counsellor to specjalna
odmiana "work and travel"
scroll
Praca wakacyjna w USA z dziećmi i młodzieżą w charakterze opiekuna grupy, wychowawcy lub instruktora w amerykańskich młodzieżowych ośrodkach wypoczynkowych (odpowiednikach naszych kolonii letnich) lub na obozach skautowskich.

It's All For The Kids!

Jeżeli lubisz dzieci, chcesz z nimi pracować i dobrze mówisz po angielsku, rozważ wakacje z programem Camp America Counsellor.

Dzięki niemu Twój angielski stanie się jeszcze lepszy, a kulturę amerykańską poznasz dosłownie od podszewki.

Pełne zanurzenie... w kulturze USA

Twoje miejsce pracy w USA jest nam z reguły bardzo dobrze znane – z większością ośrodków kolonijnych, tzw. „campów”, współpracujemy bowiem od co najmniej kilkunastu lat. Jako „counsellor” uczestniczysz niezwykle intensywnie w życiu lokalnej mikrospołeczności, zapewniając w ten sposób dzieciom ciekawe wakacje. Atrakcją programu jest również możliwość wymiany doświadczeń z młodymi ludźmi z USA i wielu innych krajów świata. Na dodatek, przez cały okres pracy masz darmowe mieszkanie i wyżywienie oraz szeroki dostęp do sprzętu sportowego. Pracujesz 9 tygodni (mniej więcej do 3. tygodnia sierpnia), następnie otrzymujesz kieszonkowe i… możesz swobodnie zwiedzać Amerykę.

Program Camp America Counsellor to również możliwość całkowitego „zanurzenia się” w języku angielskim przez ponad dwa miesiące.

Kim jest Counsellor?

Counsellor to – najprościej mówiąc – wychowawca bądź instruktor. Idealny counsellor powinien więc mieć doświadczenie w takiej pracy, które będzie mógł udokumentować. Na obozie możesz zostać zatrudniony jako opiekun-wychowawca (tzw. „general counsellor”), instruktor pierwszego stopnia / asystent instruktora („activity leader”) lub instruktor drugiego stopnia („specialist counsellor”).

Campower - praca jako personel ośrodka wakacyjnego

Specjalista

Specialist Counsellor to osoba, która specjalizuje się w jakiejś dziedzinie i w związku z tym może prowadzić z dziećmi zajęcia, np. z pływania, żeglarstwa, wspinaczki, gimnastyki sportowej, tenisa, fotografii, sztuki itp. Dziedzin tych jest kilkadziesiąt, obejmują one szerokie spektrum zajęć i są szczegółowo wymienione w formularzu zgłoszeniowym online – zaznaczasz te, w których czujesz się kompetentny.

Plusem tej opcji jest często fakt ograniczenia Twojego czasu pracy do kilku godzin zajęć z dziećmi dziennie, a gdy dodatkowo pogoda nie sprzyja charakterowi Twoich zajęć (np. pływanie), możesz liczyć na sporo dodatkowego czasu wolnego! 🙂 Oczywiście nie zawsze tak jest, zależy to bowiem od funkcji wyznaczonych personelowi campu i decyzji jego kierownictwa – ale tak bywa!

Wychowawca

General Counsellor to wychowawca, którego głównym zadaniem jest całodzienna opieka (wraz z drugim counsellorem) nad niewielkimi grupami dzieci, polegająca na towarzyszeniu im podczas zajęć specjalistycznych oraz ew. organizowaniu dla nich gier i zabaw, zaproponowanych wcześniej przez camp.

Większość wychowawców mieszka razem z dziećmi w drewnianych domkach letniskowych lub (dużo rzadziej) pod namiotami, jada z nimi posiłki, uczestniczy w ogniskach, dyskotekach i asystuje przy zajęciach prowadzonych przez specjalistów. Zwykle chłopcy i dziewczynki są w osobnych grupach, tej samej płci są również wychowawcy. Wielkość grupy dzieci wynosi od kilku do kilkunastu osób, przydzielanych do niej jest dwoje bądź troje wychowawców.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek zajęć z dziećmi, counsellors przechodzą specjalne szkolenie trwające niekiedy do kilku dni. Po takim szkoleniu każdy uczestnik programu czuje się z reguły o wiele pewniej niż w czasie, kiedy dopiero decydował się na wyjazd.

ściana wspinaczkowa - jedna z wielu aktywności na campie

Warunki udziału w programie

Podsumowując: jeżeli chcesz wziąć udział w programie Camp America Counsellor, powinieneś mieć doświadczenie w pracy z dziećmi i/lub umiejętności w wybranych dziedzinach. Kandydat powinien również posługiwać się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym (poziom „Upper-Intermediate” lub wyżej). Każdy kandydat powinien być dostępny do wyjazdu do USA najpóźniej 30 czerwca (wyjazdy możliwe są już od 1 maja) oraz być gotowym do pracy przez co najmniej 9 tygodni od chwili przybycia na camp.

Potrzebujesz więcej informacji? Zapraszamy do kontaktu z lokalnym konsultantem, lub z biurem Camp America w Warszawie pisząc na adres help.campamerica@aifs.pl.

Ratownik wodny na Campie pracuje zwykle w grupie