Zalety Camp America

scroll

Zalety Camp America

Camp America to mocny punkt w CV, ale… nie tylko!
Jesteśmy najdłużej na rynku. Jest to nasz 54 sezon. Oznacza to, że wyjeżdżasz z organizacją najstabilniejszą i najbardziej doświadczoną. Daje to nie tylko poczucie bezpieczeństwa, lecz także pewność, że jedziesz do USA z instytucją, która naprawdę wie, co robi.

Poznaj zalety Camp America!

 • Jesteśmy pod wieloma względami organizacją największą – tylko do 2023 roku w programach AIFS wzięło udział ponad półtora miliona osób. Nie ma chyba lepszego dowodu na zaufanie studentów do naszych programów. Dla porównania – jest to liczba większa niż liczba wszystkich Polaków wyjeżdżających do USA przez całe ostatnie dziesięciolecie!
 • Skupiamy się tylko na tym, co umiemy robić najlepiej. Camp America jest naszą jedyną, wąską specjalizacją. Nie zajmujemy się żadnymi pobocznymi wątkami, typu wyjazdy turystyczne albo praca w krajach innych niż USA. Cały nasz czas przeznaczony jest dla Ciebie!
 • Niewielki koszt programu powoduje, że nie ryzykujesz finansowo ani Ty, ani Twoi rodzice. Obywa się więc bez niepotrzebnego stresu.
 • Po ukończeniu podstawowej części programu (9 tygodni) wszystkie koszty zwracają Ci się z nawiązką! Innymi słowy, w żadnym przypadku nie wrócisz do Polski z długiem (co może się zdarzyć przy niewłaściwie zorganizowanych, drogich wyjazdach typu Work&Travel). W kwestiach finansowych Camp America zapewnia Ci więc „święty spokój”.
 • Gwarantujemy najlepsze pakiety bezpłatnych świadczeń: oferujemy przez cały okres pracy pełne wyżywienie, zakwaterowanie, najczęściej również pranie, subsydiowany przelot w obie strony, dwie całodobowe gorące linie, spotkanie orientacyjne i bezpłatny pobyt w hotelu po przylocie (dla lądujących w NYC – nie dotyczy uczestników biorących udział w programie w sezonach 2020-2024); tak czy inaczej, nie musisz martwić się o to wszystko sam! Nie musisz też za to wszystko… płacić. 🙂
 • Nasze Grupowe Pokrycie Kosztów Leczenia w razie wypadku lub choroby naprawdę działa – przez cały okres Twojego pobytu w USA pokrywa koszty leczenia do wysokości pół miliona dolarów; czy pracujesz, czy też podróżujesz, przez cały czas jesteś bezpieczny!
 • Oferujemy mnóstwo dodatkowych opcji, wprawdzie płatnych, ale bardzo okazyjnie wycenionych, w tym powroty z wielu miast amerykańskich, zniżki transportowe w USA itd. A to oznacza nieraz spore ułatwienie Ci życia.
 • Centrum Camp America w USA weryfikuje każde miejsce pracy, nikt nie jedzie do USA „w ciemno”.
 • Przed wylotem z Europy gwarantujemy kontrakt, którego postanowienia muszą być honorowane przez pracodawcę. W ramach możliwości prawnych egzekwujemy od pracodawcy wykonania postanowień kontraktu. Masz więc z naszej strony realne wsparcie! (szczegóły – patrz sekcja „FAQ” – Pytania i Odpowiedzi)
 • Przeprowadzamy osobistą kontrolę jakości warunków pobytu i pracy. Nasze słynne „camp visits” mają na celu obejrzenie i zaopiniowanie każdego z ponad tysiąca wakacyjnych ośrodków;
 • Opiekujemy się Tobą bez pośredników. Prowadzimy w pełni zarejestrowane w Polsce biuro przedstawicielskie, które służy pomocą wszystkim uczestnikom naszych programów, nie jest agentem ani pośrednikiem, a co ważniejsze – nie może nagle zniknąć bez śladu. Nasze biuro jest częścią systemu AIFS, należy w całości do Instytutu. Nie „współpracujemy ze znaną instytucją” – my jesteśmy tą instytucją! Oznacza to, że w pełni odpowiadamy za to, co robimy.
 • W celu lepszej obsługi uczestników zbudowaliśmy własną, prawie pięćdziesięcioosobową sieć Konsultantów, którzy są obecni w 35 miastach w Polsce. Wszyscy nasi Konsultanci byli w przeszłości uczestnikami programów AIFS i zostali przez nas szczegółowo przeszkoleni. Chcemy, żebyś w każdej chwili mógł zasięgnąć potrzebnych Ci informacji – u osoby, która „przetarła szlak” i która powie Ci o prawdziwych, własnych doświadczeniach.
 • Odpowiedzialnie zatroszczyliśmy się o swoich Uczestników w czasie zawirowań w USA po 11 września 2001 – część osób zamieszkała na nasz koszt w hotelach, część zatrzymała się w zaprzyjaźnionych ośrodkach w okolicy NYC, również na nasz koszt, i spokojnie czekała na możliwość wylotu.
 • Camp America stanowi jedną wielką rodzinę! Już za chwilę przekonasz się o tym. Jednoczą nas wspólne przeżycia i doświadczenia oraz kontakty ze wspaniałymi ludźmi – w USA i w kraju, i są to niejednokrotnie znajomości, które procentują przez całe życie.
 • Camp America to wyjątkowo mocny punkt w CV, zwracający uwagę pracodawców i zwiększający Twoją przewagę na europejskim rynku pracy. Wyjazd z nami i praca wakacyjna w USA może więc stanowić wstęp do Twojej osobistej, międzynarodowej kariery. 🙂