Niezwykły program!

jedyna w swoim rodzaju
praca wakacyjna w USA
scroll
Program Camp America Special Needs Counsellor to jedyna w swoim rodzaju praca wakacyjna w USA w ośrodku wypoczynkowym dla osób z niepełnosprawnościami.

Niezwykły program!

„Special Needs Counsellor” to program zupełnie wyjątkowy. Special Needs Camps skupiają ludzi zaangażowanych w niesienie pomocy dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym, którym los odebrał wiele szans i możliwości życiowych, które potrzebują opieki i bliskości drugiego człowieka. Dzięki Special Needs Counsellors osoby te mogą spędzić wspaniałe wakacje, rozwinąć swoje umiejętności, poczuć jak wiele znaczą dla innych i nawiązać wspaniałe przyjaźnie.

Dla Counsellors jest to praca wymagająca, lecz dająca najwięcej satysfakcji.

Twoja rola

Z większością Special Needs Camps współpracujemy od co najmniej kilkunastu lat. Jako Special Needs Counsellor uczestniczysz bardzo intensywnie w życiu niezwykłej społeczności, osobiście towarzysząc, pomagając w codziennych czynnościach i organizując czas osobom z niepełnosprawnościami.

Na „campie” wraz z Tobą pracują osoby w podobny sposób zaangażowane, co tworzy jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Pracujesz przez 9 tygodni (ew. krócej), następnie otrzymujesz kieszonkowe i możesz podróżować po USA, dokąd tylko chcesz!

Kim jest Special Needs Counsellor?

Special Needs Counsellor to wychowawca zajmujący się osobami z niepełnosprawnościami. Praca wakacyjna w tej roli wymaga od Counsellora przede wszystkim cierpliwości i dużej dozy pozytywnej energii, jest również idealną opcją dla wszystkich, którzy w przyszłości chcieliby poświęcić się pracy społecznej, edukacji osób z niepełnosprawnościami (ruchowymi bądź umysłowymi), rehabilitacji czy pedagogice specjalnej.

Special Needs Counsellor musi być przygotowany na to, że niektórzy wychowankowie będą potrzebowali pomocy w wykonywaniu pewnych podstawowych czynności, na przykład karmienia, ubierania, mycia, pomocy w pójściu do toalety, itp. Na większości tego typu obozów znajdują się nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Wyjątkowy klimat

Zaletą obozów Special Needs jest niewiarygodna integracja kadry wychowawców, bardzo pozytywna atmosfera, oraz – co nie jest bez znaczenia – prawie stuprocentowa szansa na wyjazd!

Warunki udziału w programie

Jeżeli chcesz wziąć udział w programie Camp America jako Special Needs Counsellor, musisz płynnie posługiwać się językiem angielskim (najlepiej poziom FCE lub wyższy). Ponadto każdy kandydat powinien być dostępny do wyjazdu do USA między 1 maja a 30 czerwca oraz być gotowym do pracy przez co najmniej 9 tygodni od momentu przyjazdu.

Nie spełniasz kryteriów?
Jeśli nie jesteś pewien, czy spełniasz wyżej wymienione kryteria, koniecznie skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci przeanalizować Twoje możliwości – napisz bezpośrednio na adres help.campamerica@aifs.pl, zadzwoń pod numer informacyjny +48 22 101 00 22 w godz. 10.00-17.00, lub skontaktuj się z lokalnym konsultantem.