POSZUKIWANE UMIEJĘTNOŚĆI NA CAMPACH W USA

scroll

Marzy Ci się wakacyjna praca w USA?
Z Camp America spełnisz swoje marzenia!

Sprawdź przykładowe stanowiska dostępne na Campach w USA!

Chciałbyś pracować w dziedzinie, którą uwielbiasz? Być może pasjonujesz się śpiewem, pływaniem, grą w piłkę czy gotowaniem. Może preferujesz pracę w ogrodzie? Mamy coś dla każdego!

Camp America oferuje różne rodzaje pracy na młodzieżowych obozach w USA, więc z łatwością znajdziesz coś dla siebie.

To nie tylko praca, to także szansa na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń. Camp America oferuje trzy wersje programu, dzięki którym na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

CAMPOWER

buck's rock camp Agata

Personel pomocniczy jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie całego ośrodka, utrzymanie porządku, dbanie o wyżywienie czy też zakwaterowanie uczestników obozu. W tej roli możesz wykonywać różnorodne funkcje, od prostych prac fizycznych (w kuchni, pralni itp.) do złożonych zadań administracyjnych. Wybór zależy od Ciebie oraz od możliwości oferowanych przez ośrodek

Uwaga: rola ta dostępna jest tylko dla osób z aktywnym statusem studenta.

COUNSELLOR

Counsellor jest odpowiedzialny za opiekę nad grupką dzieci, organizowanie im różnych zajęć oraz wspieranie ich rozwoju. Praca counsellor’a z reguły wykonywana jest w parze z innym counsellor’em.  

Możesz być również counsellor’em specjalistą – jest to instruktor konkretnej aktywności, jak np. rozmaite sporty, taniec, jazda konna i wiele innych.

SPECIAL NEEDS COUNSELLOR

Special Needs Counsellor to asystent i wychowawca osób z niepełnosprawnościami. Praca w tej roli wymaga od Counsellora przede wszystkim cierpliwości i dużej dozy pozytywnej energii, jest również idealną opcją dla wszystkich, którzy w przyszłości chcieliby poświęcić się pracy społecznej, edukacji osób z niepełnosprawnościami (ruchowymi bądź umysłowymi), rehabilitacji czy pedagogice specjalnej.

Praca wykonywana jest w parze z innym counsellor’em lub w większej grupie. Nie jest wymagane uprzednie doświadczenie w takiej pracyprzed jej podjęciem ośrodek z reguły oferuje uczestnikom szczegółowe kilkudniowe szkolenie, teoretyczne i praktyczne. 

ONI DOSTALI MIEJSCE PRACY NA TARGACH

COUNSELLOR - lista przykładowych stanowisk pracy

CC-water-sports

Water sports
Na campach bardzo popularne są rozmaite sporty wodne. W zależności od tego, do jakich zbiorników wodnych camp ma dostęp, organizowane są różne aktywności. Będąc instruktorem sportów wodnych, zazwyczaj każdy dzień między śniadaniem a kolacją spędzasz na wodzie. Jako instruktor możesz na przykład uczyć dzieci obsługi łódek i podstaw żeglarstwa. Niektóre obozy dysponują dużymi żaglówkami, na których pływasz z podopiecznymi, a niektóre mają małe łódki, gdzie dzieci żeglują same pod nadzorem instruktorów. Dla starszych uczestników dostępne są również takie dyscypliny sportowe, jak narty, skutery wodne czy jazda motorówką.

CC-lifeguard

Lifeguard
Nie ma campu bez kąpieliska. Jeżeli jesteś ratownikiem wodnym lub po prostu dobrze pływasz i lubisz spędzać czas na aktywnościach wodnych, to jest to wymarzona rola dla Ciebie. Jako ratownik pilnujesz dzieci w trakcie wodnej zabawy oraz prowadzisz zajęcia takie, jak nauka pływania oraz gry i zabawy na basenie lub kąpielisku.

CC-art-crafts

Arts & Crafts 
Każdy camp posiada ofertę zajęć artystycznych. Tutaj dzieci mają okazję rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności manualne, a counsellorzy dzielnie ich w tym wspierają. Wachlarz zajęć jest bardzo szeroki. Od malowania, prac w drewnie i skórze po zajęcia teatralne i wiele więcej! Praca jako instruktor Arts & Crafts może polegać na prowadzeniu różnych zajęć, na których dzieci wykonują każdorazowo inne dzieło, a czasem przez cały okres campu pracują nad jednym większym projektem, który wspólnie z prezentują pod koniec obozu. 

CC-climbing

Climbing or High/Low Ropes Course
Programy wspinaczkowe na obozach różnią się od siebie. Istnieją campy, gdzie znajduje się ścianka wspinaczkowa, „high ropes course”, czyli tor przeszkód nad ziemią lub zjazdy z wysokości. Są też takie obozy, gdzie uczestnicy mają możliwość wspinaczki na naturalnych formacjach skalnych. Mimo różnych rodzajów wspinaczki, jakie oferują campy, to, co je łączy, to bezpieczne warunki dla dzieci. Głównym i najważniejszym zadaniem counsellora jest asekuracja uczestników, nauka wspinaczki, a przede wszystkim dobra zabawa!

Projekt bez tytułu(20)

Horseback Riding
Będąc instruktorem jazdy konnej, Twoimi podopiecznymi są nie tylko
uczestnicy campu, ale również zwierzęta. Każdy dzień zaczyna się odkarmienia koni, przygotowania ich do jazdy, a następnie w zależności od harmonogramu obowiązującego na campie, jazdy z dziećmi. Istnieją campy na których dzieci jednorazowo uczestniczą w zajęciach jazdy konnej, ale są też takie obozy, gdzie jest to myśl przewodnia i uczestnicy poza samąjazdą uczą się np. siodłania koni czy opieki nad zwierzętami.

CC-canoeing

Canoeing
To jedna z najpopularniejszych aktywności, oferowanych przez dużą liczbę campów. Jako instruktor pomagasz organizować spływy kajakowe, uczysz dzieci podstawowych czynności w obsłudze kajaków i wioseł, a co najważniejsze – większość swojego czasu w pracy spędzisz na świeżym powietrzu! 

Projekt bez tytułu(21)

Tennis
Na campie istnieje szeroki zakres aktywności, których możesz uczyć na terenie samego obozu oraz jego okolicy. Lubisz grać w sporty indywidualne lub zespołowe? Chciałbyś uczyć dzieci podstawowych i zaawansowanych technik tenisa? Jako instruktor Tenisa będziesz mieć idealną możliwość podzielenia się swoimi umiejętnościami z innymi! To praca połączona z pasją!

CC-general

General Counsellor
To wychowawca, którego głównym zadaniem jest całodzienna opieka (wraz z drugim counsellorem) nad niewielkimi grupami dzieci, polegająca na towarzyszeniu im podczas zajęć specjalistycznych oraz ew. organizowaniu dla nich gier i zabaw, zaproponowanych wcześniej przez camp. 

CAMPOWER - lista przykładowych stanowisk pracy

CP-kitchen-500px

Kitchen Staff
Praca w kuchni na campie to świetna zabawa, podczas której nie da się nudzić! Na tym stanowisku możesz na przykład pomagać kucharzowi w przygotowaniu posiłków, obsługiwać zmywarkę, wydawać posiłki, kroić warzywa lub też pomagać piekarzowi w przygotowaniu ciast oraz innych słodkich wypieków. 

CP-dining-hall-500px

Dining Hall
to nic innego jak obsługa jadalni (np. w funkcji kelnera), podawanie do stołu, wydawanie jedzenia, rozstawianie stolików oraz krzeseł. Na campowej stołówce spędzisz mnóstwo wesołych chwil – bo tam po prostu dużo się dzieje! Nie zabraknie śpiewania piosenek oraz grania w różne „stołówkowe gry”, w czasie posiłków nie spodziewaj się tam ciszy!

CP-maitenence-500px

General Maintenance – czyli praca w charakterze “złotej rączki”. Jako konserwator lub pracownik utrzymania terenu Twoim zadaniem jest upewnienie się, że obóz wygląda świetnie i wszystko działa! Przy tak wielu wydarzeniach na obozie, rzeczy będą często wymagały naprawy lub wymiany, trzeba więc monitorować campowy sprzęt, konstrukcje i zabudowania, aby nadawały się do użycia. Utrzymania wymagają również ścieżki, trawniki i tereny sportowe.