To się opłaca!

Najpopularniejszy w Polsce program work
and travel - Camp America Campower.
scroll
Najpopularniejszy w Polsce program work and travel - Camp America Campower - to praca wakacyjna w USA dla studentów w charakterze personelu pomocniczego w amerykańskich ośrodkach wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży.

To się opłaca!

Niewielki koszt programu, atrakcyjne kieszonkowe, praca nie wymagająca specjalnych kwalifikacji oraz największa szansa dostania się na program – to wielkie zalety opcji Campower.

Jest to zdecydowanie program dla każdego, dlatego właśnie od niego większość polskich studentów rozpoczyna swoją amerykańską przygodę.

Idea programu

Twoje miejsce pracy jest nam z reguły bardzo dobrze znane – z niektórymi summer camps Camp America współpracuje od przeszło 50 lat! Jako „Campower” uczestniczysz w życiu mikrospołeczności młodzieżowego obozu letniego i pomagasz przy jego prowadzeniu. Atrakcją jest obcowanie z setkami młodych ludzi z USA i wielu krajów świata. Przez cały okres pracy mieszkanie i wyżywienie zapewnia organizator.

Pracujesz tylko 9 tygodni (niekiedy nawet krócej), następnie otrzymujesz wypłatę i rozpoczynasz zwiedzanie Ameryki! Podczas pobytu na campie z pewnością nawiążesz mnóstwo przyjaźni, z których niejedna – co wiemy z własnego doświadczenia – okazać się może przyjaźnią na całe życie. Uczestnicy programu Camp America bardzo często podróżują po USA właśnie z osobami poznanymi podczas wspólnej pracy.

przyjaźnie na campie

Więcej możliwości

Nie tak rzadko zdarza się, że aktywnym, zaangażowanym w pracę campu uczestnikom programu Dyrektor Campu proponuje lokalną „ścieżkę kariery”: przy kolejnym przyjeździe możesz otrzymać nie tylko wyższe wynagrodzenie, ale również funkcje koordynacyjne, a nawet menadżerskie.

Jeden z naszych polskich uczestników został nawet w pewnym momencie… dyrektorem campu! Czy to możliwe? W Ameryce – tak! Na tym przecież polega właśnie słynny „American Dream”…

Campower - praca jako personel ośrodka wakacyjnego

Kim jest Campower?

„Campower” to osoba, od której w dużym stopniu zależy sprawne funkcjonowanie ośrodka (stąd też nazwa: „Camp-power” lub też, jak wolą inni, „support staff”). Jest to idealna praca dla studentów, którzy nie mają doświadczenia w pracy z dziećmi, ale znają język angielski na poziomie komunikatywnym i ogólnie rzecz biorąc nie boją się pracy.

Zajęcia i czas wolny

Campower wykonuje z reguły nieskomplikowane prace fizyczne: może na przykład pomagać kucharzowi w przygotowaniu posiłków, obsługiwać zmywarkę, wydawać posiłki, pomagać piekarzowi w przygotowaniu ciast, obsługiwać jadalnię (np. w funkcji kelnera) itd.

Nie musi posiadać wcześniejszego doświadczenia w tym zakresie, choć oczywiście doświadczenie takie jest bardzo mile widziane. Inne prace obejmują między innymi: utrzymanie porządku, pracę w campowej pralni (jednym z ulubionych miejsc spotkań całego campu), sprzedawanie w sklepiku, strzyżenie trawników itp. Rodzaje prac, które chcesz wykonywać, zaznaczasz w formularzu zgłoszeniowym (a im więcej opcji zaznaczysz, tym większa szansa na wyjazd!).

Jeżeli posługujesz się bardzo dobrym angielskim, możesz ubiegać się o pracę w „campowym” sekretariacie. Pomimo, iż praca w USA w programie „Campower” jest wymagająca i może trwać do 10 godzin dziennie, to uczestnicy tej opcji programu otrzymują atrakcyjne kieszonkowe i mają więcej czasu wolnego – z racji nie ponoszenia bezpośredniej odpowiedzialności za dzieci.

ściana wspinaczkowa - jedna z wielu aktywności na campie

Warunki udziału w programie

Podsumowując: jeżeli chcesz wziąć udział w programie Camp America jako Campower, musisz przede wszystkim być aktywnym studentem wyższej uczelni (czyli nie pozostającym w stanie zawieszenia, urlopu dziekańskiego itp.) oraz posługiwać się językiem angielskim w stopniu konwersacyjnym. Każdy kandydat powinien być również dostępny do wyjazdu do USA między 25 maja a 30 czerwca oraz być gotowym do pracy przez co najmniej 9 tygodni od momentu przyjazdu do USA.

Potrzebujesz więcej informacji? Zachęcamy do kontaktu z lokalnym konsultantem, lub z biurem Camp America w Warszawie, pisząc na help.campamerica@aifs.pl.

Ratownik wodny na Campie pracuje zwykle w grupie