scroll
Blog

Jak przygotować się do Interview?

Jeśli przygotowanie do interview spędza Ci sen z powiek, to pamiętaj, że prowadzone jest przez naszych konsultantów, którzy są byłymi uczestnikami programu Camp America. To wielcy pasjonaci Stanów Zjednoczonych, od których z pierwszej ręki będziesz mógł dowiedzieć się jak wygląda campowe życie oraz jak zaplanować swój travel month.
flaga amerykańska

Rozmowa odbywa się częściowo w języku polskim a częściowo po angielsku. Konsultant w trakcie spotkania ocenia Twoją znajomość języka angielskiego. Bądź przygotowany, aby opowiedzieć o sobie, swoich zainteresowaniach, umiejętnościach, doświadczeniu zawodowym. Dobrym sposobem na przygotowanie do tej części interview jest wypełnienie aplikacji, a przede wszystkim szczegółowe opisanie skillsów.

Skillsy-to Twoje umiejętności, o których piszesz w aplikacji. Jeżeli aplikujesz na program Counsellor-opisujesz swoje doświadczenie w pracy z dziećmi, sportowe lub artystyczne. Zastanów się, jakie zajęcia chcesz prowadzić. Jeżeli uprawiasz sport, np. wspinaczkę, pływasz albo grasz w gry zespołowe – opisz je, a lato spędzisz ucząc dzieci Twojego ulubionego sportu. Jeśli masz zdolności artystyczne i lubisz malować, wyrabiać rzeczy z gliny, śpiewasz albo grasz na jakimś instrumencie – mamy dla Ciebie wiele campów o szerokim programie art and craft, gdzie możesz dostać pracę prowadząc zajęcia artystyczne. Przygotowując aplikację do programu Camp Power opisujesz swoje umiejętności związane z przygotowywaniem, serwowaniem posiłków i sprzątaniem. Pamiętaj, aby w trakcie interview szczegółowo opowiedzieć o swoich pasjach, osiągnięciach sportowych i artystycznych, to są bardzo cenne informacje dla przyszłego pracodawcy.

Przed interview przeczytaj dokładnie umowę i podkreśl nurtujące Cię fragmenty. Zapisz sobie również wszystkie pytania, jakie chcesz zadać konsultantowi.

Aby umówić się na interview, należy mieć wypełnione minimum 70% aplikacji. Niezbędne elementy, które trzeba uzupełnić przed rozmową z konsultantem to zakładka background check, uzupełnione skillsy oraz zdjęcie profilowe. Zabierz ze sobą wypełnione referencje. Jeżeli aplikujesz jako campower pamiętaj aby przynieść na interview podstemplowaną legitymację studencką.

Zachęcamy Cię do uzupełnienia całości aplikacji jeszcze przed odbyciem rozmowy. Im szybciej Twoja aplikacja będzie gotowa i widoczna dla dyrektorów Campów, tym szybciej znajdziesz placement na wymarzone wakacje w USA.

Nie należy się stresować, interview odbywa się w miłej, przyjaznej atmosferze. Każdy konsultant wyznacza miejsce spotkania. Zazwyczaj jest to  kawiarnia w dogodnym dla Ciebie miejscu. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, skontaktuj się nami lub swoim konsultantem ; )

Powodzenia!