scroll
Blog

Program Counsellor – praca marzeń!

Każdy z nas marzy o tym, aby połączyć pracę z pasją. Kochasz śpiewać, tańczyć, pływać, a może grać w piłkę? Poznaj różne oblicza pracy counsellora i znajdź idealną pracę dla siebie!

Każdy z nas marzy o tym, aby połączyć pracę z pasją. Kochasz śpiewać, tańczyć, pływać, a może grać w piłkę?
Twoje hobby może okazać się przepustką do zdobycia pracy, w której będziesz się spełniać rozwijając swoją pasję i tym samym zarabiając na podróże!
Program Counsellor daje Ci tę możliwość. Pracując z dziećmi robisz to, co lubisz najbardziej. Jednocześnie dzielisz swoje zamiłowanie z uczestnikami campu. Obozy letnie mają bardzo szeroką ofertę activities – czyli zajęć, jakie oferują dla swoich podopiecznych np.: sporty wodne, zajęcia artystyczne, wspinaczka, gry zespołowe oraz wiele innych!
Nie musisz mieć certyfikatów potwierdzających Twoje umiejętności w danej dziedzinie. Należy jednak lubić swoje zajęcia i być w tym dobrym. Na początku campu organizowany jest tydzień szkoleniowy, na którym wszyscy counsellorzy uczą się prowadzenia zajęć. Zwykle zanim rozpoczniesz pracę z dziećmi, musisz poprowadzić lekcję testową dla reszty teamu (innych counsellorów), a oprócz tego uczysz się korzystać z dostępnego dla Twoich zajęć sprzętu i poznajesz campowe zasady i rutynę.

SPORTY WODNE

Program Counsellor daje ogrom możliwości między innymi związanych z pracą nad wodą! Na obozach letnich bardzo popularne są rozmaite sporty wodne. W zależności od tego, do jakich zbiorników wodnych camp ma dostęp, organizowane są różne aktywności nad wodą. Będąc instruktorem sportów wodnych, zazwyczaj cały dzień między śniadaniem, a kolacją spędzasz na wodzie. Jako instruktor organizujesz spływy kajakowe, uczysz dzieci obsługi łódek i podstaw żeglarstwa. Niektóre obozy dysponują dużymi żaglówkami, na których pływasz z podopiecznymi, a niektóre mają małe łódki, gdzie dzieci same pod nadzorem instruktorów żeglują. Dla starszych uczestników dostępne są również takie dyscypliny sportowe, jak narty, skutery wodne czy jazda motorówką.

RATOWNIK

Nie ma obozu letniego bez kąpieliska. Jeżeli jesteś ratownikiem wodnym lub po prostu dobrze pływasz i lubisz spędzać czas z dziećmi w wodzie, to jest to pozycja dla Ciebie. Jako ratownik pilnujesz dzieci w trakcie wodnej zabawy oraz prowadzisz zajęcia takie jak nauka pływania oraz gry i zabawy na basenie lub kąpielisku. Dodatkowo, Camp America w Polsce organizuje kurs „American Red Cross”, uprawniający Cię do pracy jako ratownik w USA. Certyfikat jest ważny dwa lata i dodatkowo po zdanym kursie masz gwarancje miejsca pracy oraz wyższe kieszonkowe! Szczegóły odnośnie kursu w sezonie 2020 już w grudniu na naszej stronie.

ARTS & CRAFTS

Każdy obóz posiada ofertę zajęć artystycznych. Tutaj dzieci mają okazję rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności manualne, a counsellorzy dzielnie ich w tym wspierają. Wachlarz zajęć jest bardzo szeroki. Od malowania, prac w drewnie i skórze po zajęcia teatralne i wiele więcej! Praca jako instruktor Arts & Crafts może polegać na prowadzeniu różnych zajęć na których dzieci wykonują każdorazowo inne dzieło, a czasem przez cały okres campu pracujecie nad jednym większym projektem, który wspólnie z uczestnikami prezentujecie pod koniec obozu.

WSPINACZKA

Programy wspinaczkowe na obozach różnią się od siebie. Istnieją campy, gdzie znajduje się ścianka wspinaczkowa, high ropes course, czyli tor przeszkód nad ziemią lub zjazdy z wysokości. Są też takie obozy, gdzie uczestnicy mają możliwość wspinaczki na naturalnych formacjach skalnych. Mimo różnych rodzajów wspinaczki jakie oferują campy to to, co je łączy to bezpieczne warunki dla dzieci. Głównym i najważniejszym zadaniem counsellora jest asekuracja uczestników, nauka wspinaczki, a przede wszystkim dobra zabawa na wysokości.

FOTOGRAFIA

W trakcie zajęć fotograficznych dzieci uczą się obsługi różnego rodzaju aparatów. Zazwyczaj mają tematyczne sesje fotograficzne jak np. fotografowanie zwierząt, krajobrazu lub ludzi. Zajęcia fotograficzne często połączone są z nauką warsztatu, komputerowej obróbki zdjęć oraz tworzenia pokazów slajdów. Tak jak przy zajęciach arts & crafts blok fotograficzny często kończy się pokazem projektu realizowanego przez cały obóz na który dzieci przygotowują pokaz swoich zdjęć i projektów.

JAZDA KONNA

Będąc instruktorem jazdy konnej, Twoimi podopiecznymi są nie tylko uczestnicy campu, ale również zwierzęta. Każdy dzień zaczyna się od karmienia koni, przygotowania ich do jazdy, a następnie w zależności od harmonogramu obowiązującego na campie, jazdy z dziećmi. Istnieją campy na których dzieci jednorazowo uczestniczą w zajęciach jazdy konnej, ale są też takie obozy, gdzie jest to myśl przewodnia i uczestnicy poza samą jazdą uczą się np. siodłania koni czy opieki nad zwierzętami.

Niezależnie od tego, czym się interesujesz, jako counsellor możesz pracować realizując swoją pasję jednocześnie oraz dzielić się nią z podopiecznymi! Możesz wybierać z takich dziedzin jak:
Land Sports, Water Sports, Ars/Crafs/Media, Performing Arts/Music, Adventure/Extreme Sports, Special Needs, Nature/Science, Faith Based Education. Zobacz pełną listę do wyboru.

POSTAW NA PASJĘ I ZOSTAŃ COUNSELLOREM!

Zgłoś się