scroll
Blog

Amerykańskie filmy świąteczne, które warto znać

Grudzień to miesiąc, w którym chcemy się czuć wyjątkowo – świątecznie i magicznie. Poza dekorowaniem domu, ubieraniem choinki i świątecznym szaleństwem zakupowym, sięgamy po filmy i seriale, które nastroją nas świątecznie i umilą nam długie, zimowe wieczory. Przygotowaliśmy dla Was listę filmów, które naszym zdaniem powinien znać każdy fan Ameryki!

Grudzień to miesiąc, w którym chcemy się czuć wyjątkowo – świątecznie i magicznie. Poza dekorowaniem domu, ubieraniem choinki i świątecznym szaleństwem zakupowym, sięgamy po filmy i seriale, które nastroją nas świątecznie i umilą nam długie, zimowe wieczory. Przygotowaliśmy dla Was listę filmów, które naszym zdaniem powinien znać każdy fan Ameryki! Poza wprowadzeniem Was w magiczny nastrój, pokażą Wam, w jaki sposób Święta spędzają Amerykanie – zobaczyć w nich można świąteczne tradycje, dekoracje i potrawy w amerykańskim klimacie.

Ciekawe, czy oglądaliście już wszystkie pozycje. Jeżeli nie, koniecznie dodajcie je do swojej listy!

  1. Elf

Film opowiada o chłopcu, który wychowuje się razem z elfami, głęboko wierząc, że jest jednym z nich! Ze względu na swoje „ludzkie rozmiary”, już jako dorosły, musi opuścić krainę elfów i przenosi się do Nowego Jorku w poszukiwaniu swojego ojca. Jednocześnie zauważa, że mieszkańcy Nowego Jorku zupełnie zatracili prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia i wiarę w istnienie Mikołaja. Bohater próbuje ocalić swoją rodzinę, świąteczny klimat w Nowym Jorku i całym ludzkim świecie!

 

  1. Grinch: Świąt nie będzie

Mały, psotny i zazdrosny potworek Grinch próbuje wkraść się w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia i.. zepsuć święta! Kultowa rola Jima Carreya, którego charakteryzacja do filmu trwała za każdym razem 3 godziny! Zobaczcie, w jaki sposób nieznośny Grinch próbuje ukraść magię świąt ze spokojnego Ktosiowa i dlaczego, tak naprawdę, Święta tak bardzo mu przeszkadzają. Czy uda się obudzić w samotnym Grinchu potrzebę świąt i bliskości innych osób?

 

 

  1. Kevin Sam w Domu i Kevin sam w Nowym Jorku

Kevina zna chyba każdy, ale nie mogło go zabraknąć na naszej świątecznej liście! Zabawna historia małego chłopca, który w typowo świątecznym, rodzinnym ferworze, zostaje na święta sam w domu! Szczególnie polecamy Wam część drugą tej historii – „Kevin Sam w Nowym Jorku”, w której zobaczycie magicznie świąteczne oblicze NYC. Choinka na Rockefeller Center, zimowy Central Park i wiele innych, kultowych miejsc przewija się przez cały film.

 

  1. Holiday

Film o poszukiwaniach miłości i tego, co jest w życiu naprawdę ważne. Pokazuje, jak splatają się życia dwóch kobiet – Amandy ze słonecznego Los Angeles oraz Iris z magicznej, angielskiej wsi. Bohaterki filmu, poznają się w sieci i postanawiają zamienić miejscami zamieszkania na okres Świąt. Obie znajdują prawdziwą miłość 4 000 kilometrów od domu, a ich życia mocno zaczynają się zazębiać. Romantyczna komedia, w mocno zimowym i świątecznym klimacie, którą warto zobaczyć.

 

  1. Zamiana z księżniczką

Jedna z nowszych pozycji, bo z 2018 roku – historia o dwóch identycznych dziewczynach – zwyczajnej cukiernik z Chicago i księżniczki, które postanawiają zamienić się miejscami. Bardzo przyjemna pozycja, która wprowadzi Was w magiczny świat świątecznych dekoracji, wariacji kulinarnych i atmosfery Bożego Narodzenia.

 

 

  1. Świąteczny Rycerz

Dziewczyna, która przestała wierzyć w miłość i rycerz ze średniowiecza, który nie wierzy w Święta Bożego Narodzenia. Czy nauczą się czegoś od siebie nawzajem? Bardzo lekki film warty zobaczenia ze względu na świąteczną atmosferę w amerykańskim stylu, dekoracje i nastrój w który nas wprowadza.

  1. Święta na zamówienie

Dekoratorka wnętrz i architekt, który zupełnie nie potrafi zorganizować świątecznej atmosfery w swoim domu. Zobaczysz, jak powinna wyglądać idealna wigilia i dom pełen świątecznego ciepła i rodzinnej atmosfery, na której zależy głównemu bohaterowi. Dużo świątecznego gotowania i dekorowania – idealny film do obejrzenia w trakcie przygotowań do Świąt. Może i Ty zaczerpniesz inspiracje i pomysły, które wykorzystasz przy wigilijnym stole?

 

 

Jeżeli przygotowujesz się do wyjazdu na program Camp America, polecamy oglądanie świątecznych filmów w oryginalnej wersji językowej z napisami w j. angielskim– dzięki temu połączysz przyjemne z pożytecznym i lepiej przygotujesz się do swoich wakacji w USA.  Jeżeli jeszcze nie zarejestrowałeś się na program, zachęcamy do zapisu na program Camp America na tej stronie.