scroll
Blog

POW WOW – co to takiego?

Podróżując po Stanach Zjednoczonych, warto poznać kulturę rdzennych amerykanów. Tradycyjne spotkania Pow Wow to wydarzenia, na których możesz zanurzyć się wgłąb bogatej kultury Indian. Na czym one polegają?

Podróżując w trakcie programu Camp America, warto poznać kulturę Native Americans. Indianie mają bardzo bogatą i ciekawą kulturę, z którą na każdym kroku spotykamy się w Stanach Zjednoczonych. Wiele z atrakcji turystycznych znajduje się na terenie indiańskich rezerwatów, między innymi słynny Antelope Canyon oraz Monument Valley.

Jednym z największych kulturowych wydarzeń First Americans są tradycyjne spotkania Pow Wow. W trakcie tych festiwali prezentowane są stroje, pieśni i tańce plemienne. Jeżeli interesuje Cię tradycja Native Americans, to uczestnictwo w Pow Wow może być świetnym pomysłem na spędzenie czasu w trakcie day off lub travel month.

Latem festiwale otwarte dla wszystkich, odbywają się w tym roku między innymi w Portland Oregon 14-16 czerwca, Taos New Mexico 13-15 lipca, Oklahoma City 26-28 lipca, Allentown Pensylwania 17-18 sierpnia.

Pow Wow w języku rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej oznacza zebranie. W ich tradycji pow wow to zjazd plemienny lub między plemienny, na którym odbywają się tradycyjne tańce, śpiewy oraz pokazy strojów.

W drugiej połowie XIX i na początku XX wieku plemiona zamieszkujące wielkie równiny organizowały spotkania pow wow, aby ustalić strategię obrony przed ekspansją Stanów Zjednoczonych na zachód i zaborem ich ziem. Obecnie spotkania służą zachowaniu ciągłości kultury. Stanowią miejsce spotkań członków różnych plemion, prezentacji strojów, tańca i muzyki.

Zjazdy plemion trwają zazwyczaj kilka dni, rozpoczynają się tak zwanym Grand Opening gdzie grupy w tańcu prezentują swoje stroje i plemiona. W trakcie festiwali odbywa się wiele pokazów konkursowych zarówno tańca, jak i śpiewu. Pow Wow nie mają tylko świeckiego charakteru. Dla rdzennych mieszkańców taniec jest formą modlitwy, spirytualnego doświadczenia. W ostatnich latach możemy obserwować powrót do tradycji, coraz więcej osób identyfikuje się ze swoim rdzennym pochodzeniem stąd organizowanych jest  więcej festiwali Pow Wow.

Spotkania Pow Wow się organizowane w wielu miejscach Stanów Zjednoczonych prawie w każdy weekend. Na oficjalnej stronie https://www.powwows.com/ możesz sprawdzić, czy blisko Twojego campu lub miejsca, gdzie zamierzasz podróżować odbywa się jeden z festiwali. Uczestnictwo w nich będzie na pewno niezapomnianym prawdziwie amerykańskim doświadczeniem.