scroll
Blog

Seattle

Seattle słynie z deszczowej pogody, bogatej natury oraz wielkiej ściany pokrytej gumami do żucia. Potencjał tego miasta jest ogromny i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Gdzie warto się udać?

Emerald City, czyli Szafirowe Miasto. Swoją nazwę Seattle zawdzięcza częstym deszczom i dużej ilość parków miejskich. Seattle to nie tylko światowa stolica kawy i miejsce narodzin wielu rockowych zespołów. To wspaniałe miasto dla aktywnych ludzi, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wizytę w Seattle warto rozpocząć odwiedzając Pike Place Market. Nie jest to zwykły targ. Poza świeżymi rybami i owocami morza można obejrzeć krótkie show, prowadzone co kilka minut przez sprzedawców ryb. Pike Place oferuje wiele restauracji, barów i sklepów z rękodziełem. Nie można pominąć wypicia kawy w pierwszym na świecie Starbucksie usytuowanym naprzeciwko Pike Place.

Obok targu znajduje się kolejna licznie odwiedzana przez turystów atrakcja Gum Wall. Aż trudno uwierzyć, ale ta ściana pokryta gumami do żucia stała się jedną z głównych atrakcji Seattle. Z Pike Place warto wybrać się na spacer wzdłuż wybrzeża portu. Każdy Pier oferuje liczne atrakcje, dobre restauracje oraz widoki na zatokę i miasto. Najlepszą panoramę miasta znajdziemy w  Kerry Park.

Kolejne miejsce, którego nie możesz przegapić do Space Needle. Jest nie tylko symbolem Seattle, ale również punktem widokowym, z którego można zobaczyć panoramę miasta i piękny wulkan Mt Rainier. Tuż obok znajduje się wiele ciekawych muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Popkultury.
Wieczorem warto odwiedzić Fremont. Wędrując uliczkami tej kultowej dzielnicy, można zobaczyć słynnego Trolla, pomnik Lenina i wiele innych instalacji artystycznych. To tu w latach 90 narodził się Grunge, a wiele słynnych rockowych zespołów stawiało swoje pierwsze kroki na scenie. W małych barach posłuchasz muzyki na żywo i napijesz się lokalnie warzonego piwa.

Seattle jest największym miastem stanu Waszyngton, który słynie ze spektakularnej przyrody i zapierających dech w piersiach widoków. Dysponując większą ilością czasu możemy wybrać się na wycieczki za miasto. Jedną z głównych atrakcji są rejsy w trakcie, których można obserwować wieloryby i podziwiać Seattle z zatoki. Wypożyczając samochód warto odwiedzić Olympic National Park lub Mount Rainier National Park.