scroll
Blog

Wolontariat – jak ciekawie spędzić Travel Month

Chcesz połączyć podróże ze zdobywaniem nowych umiejętności i pożyteczną pracą? W Stanach Zjednoczonych czeka na Ciebie wiele możliwości wolontariatu, który z pewnością będzie niezapomnianą przygodą!

Sprawdź, czy blisko Twojego campu lub na trasie Twojej podróży nie odbywają się wydarzenia, w których zawsze chciałeś wziąć udział. Tym sposobem spełnisz swoje marzenie i zarazem zrobisz coś pożytecznego.

Wolontariat w Stanach Zjednoczonych jest bardzo zinstytucjonalizowany. Dlatego, na niektóre popularne wydarzenia na pozycję wolontariusza należy zgłaszać się wiele miesięcy wcześniej.

Dobry pomysł, ale jak?

Pomóż przy organizacji koncertu, festiwalu artystycznego albo maratonu. Możliwości jest naprawdę wiele, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Jeżeli lubisz imprezy sportowe, to wszelkiego rodzaju biegi, wyścigi, zawody mogą być świetną okazją, aby poznać ludzi wielkiej pasji. Nie tylko staniesz się częścią sportowej imprezy i spędzisz aktywnie i ciekawie czas. Dla wolontariuszy zazwyczaj czeka wiele atrakcji w ramach podziękowania za wykonaną pracę.

Uwielbiasz koncerty lub inne eventy artystyczne? Wolontariat to wspaniała okazja, aby stać się częścią tych niezwykłych wydarzeń. Festiwale takie jak Burning Man, Fashion Week i wiele innych odbywają się co roku w wakacje i oferują szeroką pulę pozycji dla wolontariuszy. Na stronach internetowych festiwali, zawsze znajduje się zakładka poświęcona wolontariatowi.

Dla każdego miłośnika parków narodowych i pięknej, dzikiej amerykańskiej przyrody czeka wiele propozycji wolontariatu przy budowie szlaków turystycznych. Nie tylko spędzisz parę dni budując szlak pieszy, w pięknym otoczeniu natury. Dowiesz się jak wygląda ochrona przyrody w jednych z najpiękniejszych parków narodowych na świecie. Odwiedź strony internetowe parków narodowych a znajdziesz więcej informacji dotyczących wolontariatu.

Dlaczego warto?

Wolontariat jest nie tylko świetną zabawą i pożytecznym sposobem na spędzenie wolnego czasu w trakcie travel month. Uczestnictwo w takim wydarzeniu może stać się cenną pozycją w Twoim CV.