scroll
Blog

Nowe atrakcje w NYC, czyli co nowego w mieście

Nowy Jork, zwany także "stolicą świata", zdecydowanie warto odwiedzać ze względu na wiecznie żywe i popularne atrakcje turystyczne jak Empire State Building, Central Park czy Statuę Wolności. Ciągle jednak pojawiają się tam nowe ciekawe miejsca, które warto zobaczyć! Jakie nowe atrakcje w NYC warto zaplanować podczas kolejnej wycieczki do Stanów? Okazuje się, że kolejne wakacje w USA mogą odbyć się pod znakiem poznawania nowości - sprawdźcie sami!

“A city that never sleeps” czyli Nowy Jork, o którym śpiewał w swojej piosence Frank Sinatra, nie jest tylko miastem, które nigdy nie śpi. Jako jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów z całego świata, w tym uczestników programów Work&Travel jak Camp America, Nowy Jork dba o swój rozwój pod względem nowych atrakcji dla zwiedzających . Zobaczcie, czy nowe atrakcje w NYC to coś dla Was.

THE EDGE

atrakcje-w-nyc-edge

To nowa atrakcja w Big Apple –  widokowy-zawrót-głowy i zapierające dech w piersiach krajobrazy gwarantowane! To otwarty w marcu 2020 roku punkt widokowy znajdujący się w wieżowcu 30 Hudson Yards na Manhattanie. Najnowszy taras widokowy jest zawieszony w powietrzu i znajduje się na setnym piętrze budynku, czyli ponad 340 metrów nad ziemią! Jego specyficzny, trójkątny kształt oraz szklana podłoga oraz ściany gwarantują zwiedzającym zupełnie nowe doświadczenia. Czy kiedykolwiek mieliście okazję oglądać nowojorską ulicę, jej przechodniów czy tradycyjne żółte taksówki z setnego piętra? The Edge czynne jest 365 dni w roku, a przepiękną panoramę Nowego Jorku można oglądać od 8 rano aż do północy. Bilety można kupić tutaj, a ich cena jest zbliżona do innych punktów widokowych (ok 40$). The Edge jest też dostępny do zobaczenia w ramach New York Sightseeing Pass (www.sightseeingpass.com) – dzięki temu można odwiedzić go za nieco niższą cenę. The Edge to zdecydowanie must-see podczas kolejnych wakacji w USA.
-> Link do oficjalnej strony The Edge

KUSAMA: COSMIC NATURE AT NEW YORK BOTANICAL GARDEN

Mamy też coś dla miłośników sztuki! Jeśli jesteście jej fanami, koniecznie zajrzyjcie do New York Botanical Garden, gdzie od 10 kwietnia do 31 października będziecie mogli obejrzeć wyjątkową wystawę o zachęcającej nazwie “Kusama: Cosmic Nature. Jej autorką jest jedna z najpopularniejszych współczesnych artystek na świecie – Yayoi Kusama, a jej prace przyciągają miliony widzów z całego świata. Koniecznie zobaczcie trójwymiarowe, spektakularne instalacje, w tym ogromne  rzeźby kwiatowe, które zamieniają 250-hektarowy krajobraz nowojorskiego ogrodu botanicznego w niezwykłe doświadczenie dla oczu i artystycznego ducha. Bilety, których ceny oscylują w okolicy 35$ możecie nabyć na stronie wydarzenia. Uwaga! Jeśli zdecydujecie się zobaczyć wystawę Kusamy, koniecznie zarezerwujcie wcześniej termin – co godzinę ogrodu wpuszczana jest ograniczona liczba zwiedzających i wymagany jest wcześniejszy zakup biletów wstępu na określoną godzinę.
-> Link do wydarzenia

MOYNIHAN TRAIN HALL

atrakcje-w-NYC-moynihan

Wakacje w USA to też podróże, dlatego kolejnym punktem na naszej liście nowych atrakcji jest.. stacja kolejowa! Ale nie dajcie się zniechęcić – to nie jest zwyczajny dworzec! Stacja kolejowa Moynihan, bo o niej mowa, ochrzczona nazwiskiem jednego z nowojorskich senatorów, otwarta została w grudniu 2020 roku. Powstała ona jako rozszerzenie kultowego Penn Station, znajdującego się przy 8th Avenue, bezpośrednio pod Madison Square Garden. Dworzec posiada ogromny szklany dach – atrium zbliżone rozmiarami do hali głównej Grand Central, ale to nie jedyna atrakcja tego miejsca! Na dworcu można będzie nie tylko kupić bilety na pociąg, ale też zjeść w nowo otwartych restauracjach czy obejrzeć dzieła sztuki i instalacje artystyczne warte kilka milionów dolarów. Przy stale rosnącej liczbie mieszkańców i turystów, nowy dworzec bez wątpienia usprawni podróże, ale warto to też wstąpić nie tylko rozpoczynając lub kończąc podróż po zakończeniu campu.
-> Link do wirtualnej wycieczki po Moynihan Hall

nowe-atrakcje-coming-soon

Ten nowoczesny park na wodzie, to kolejna pozycja na naszej liście nowych atrakcji w NYC. Otwierany wiosną 2021 roku (dokładna data już niedługo), Little Island bez wątpienia oczaruje Was swoim unikalnym projektem i tym, co będzie miał w „ofercie”. Zlokalizowany na Pier 55 na rzece Hudson, czyli właściwie na końcu nowojorskiego parku HighLine, Little Island będzie doskonale odzwierciedlał ogromną spontaniczność i kreatywność jaką cechuje się Nowy Jork. Jednocześnie, dzięki niezwykłym gatunkom zasadzonych drzew i roślin, będzie zachęcał do krótkiej ucieczki od miejskiego zgiełku. Unikalna konstrukcja, oparta na specjalnych betonowych kielichach i zajmująca ponad 10000 metrów kwadratowych, będzie oferowała mnóstwo atrakcji. Rzesze odwiedzających poprowadzą liczne ścieżki parku zmierzające do punktów z niezwykłymi widokami na panoramę Nowego Jorku. W amfiteatrze na świeżym powietrzu, o “pojemności“ do 800 osób, i innych rozsianych po parku miejscach będą odbywały się różne wydarzenia publiczne i kulturowe. Planowo, park ma zostać otwarty późną wiosną 2021 i zdecydowanie warto umieścić go na swojej liście must-see atrakcji w NYC. 
-> Link do oficjalnej strony Little Island

 

Udział w programie Camp America to nie tylko praca wakacyjna w USA –  to również zwiedzanie, do którego gorąco Was zachęcamy! Po zakończeniu pracy na campie macie wyjątkową możliwość podróżowania po USA i zobaczenia miejsc, o których marzyliście albo które do tej pory widzieliście tylko na filmach. Nowy Jork jest zdecydowanie miejscem godnym polecenia! To niezwykle bogate kulturowo miasto zapewni Wam wiele atrakcji, o których na pewno słyszeliście. Jednak, nawet odwiedzając to miejsce po raz kolejny, możecie być pewni, że czymś Was zaskoczy. Już dziś z wyprzedzeniem pomyślcie o wakacjach z Camp America i zacznijcie planować zwiedzanie – czekają na Was nowe, nieodkryte atrakcje w NYC!