scroll
Blog

Sylwester w USA – sprawdź jak witają Nowy Rok największe amerykańskie miasta!

Jak wygląda sylwester w różnych miastach USA? Przygotowaliśmy dla Was 5 bardzo różnych miast nie tylko pod względem panującej tam pogody ;)

Podobnie jak w Polsce, w Ameryce bardzo popularne są imprezy odbywające się na powietrzu m.in. w parkach, na ulicach i na różnych miejskich placach. W wielu miastach, urządza się też bale maskowe, podczas, których goście zdejmują maski i odsłaniają swoją twarz dopiero o północy. W przeciwiństwie do polskich zabaw sylwestrowych, które trwają do białego rana w USA większość imprez kończy się o 1:00 – 2:00 nad ranem.

LAS VEGAS

To miasto słynie z największych imprez na świecie. To do Vegas zjeżdżają się celebryci mieszkający w sąsiednich stanach. Tutaj w nocnych klubach spożywa się najdroższe szampany, a na scenach występują największe gwiazdy muzyczne, a o północy miasto mieni się kolorami od spektakularnych fajerwerków. Wtedy rozpoczyna się kilkunastominutowy pokaz świateł, laserów oraz sztucznych ogni.

Las Vegas Boulevard to aleja przy której znajdują się największe hotele oraz kasyna i jest zatłoczona 365 dni w roku. Las Vegas słynie z tłumów i nocnej zabawy, ale tego dnia trzeba przygotować się na podwójną dawkę ludzi na ulicach. Mówi się nawet o 300 tysiącach osób celebrujących Nowy Rok własnie w Las Vegas. 

Sylwestrowe rezerwacje w jakimkolwiek lokalu, hotelu czy kasynie, trzeba robić z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W przeciwnym razie trzeba być przygotowanym na bardzo długie kolejki do jakichkolwiek sylwestrowych atrakcji oraz znacznie wyższe ceny. Sylwestrowe imprezy w LV zaczynają się z reguły od stu dolarów i sięgają nawet tysięcy.

“Las Vegas New Year Experience” – to oficajlne noworoczne show, na które bilety wyprzedają się już dwa miesiące wcześniej.

 

LOS ANGELES

Największe wydarzenie w Los Angeles odbywa się w Grand Park. Podczas muzyki na żywo można delektować się pysznym jedzeniem z food trucków. Jest to wydarzenie przeznaczone dla każdego, często odwiedzane jest przez całe rodziny, ponieważ w trakcie imprezy nie serwuje się alkoholu, a wydarzenie ma spokojniejszy przebieg niż tradycyjne imprezy. W LA oczywiście jest też całe mnóstwo klubów organizujących huczne sylwestrowe imprezy, jednak większośc z nich przeznaczona jest dla osób powyżej 21 roku życia. Odmienny i magiczny klimat sylwestra w LA z pewnością zagwarantuje Wam plaża i temperatury na plusie, które są gwarantowane niezaleznie od wybranego rodzaju imprezy 😉

 

HAWAJE

Sylwester na Hawajach jest wyjątkowy, ponieważ można doświadczać rzeczy, które nie są typowe dla każdego innego stanu USA. Popularne jest uczestnictwo w ” luau” – to nazwa tradycyjnej hawajskiej uczty organizowanej z okazji specjalnych wydarzeń.

Takie specjalne “Waikiki Starlight Luau” oragniozwane jest np. w hotelu Hilton w hawajskiej wiosce Waikiki Beach Resort na wyspie Oahu. Podczas takiej uczty nie zabraknie dobrego jedzenia i wielu lokalnych atrakcji, jak pokazy ognia czy występy związane z kulturą hawajską.
W Aloha Tower Marketplace odbywa się coroczną impreza sylwestrowa pod nazwą „Impreza roku” którą urozmaica muzyka na żywo, food trucki i Dj’e. O północy można podziwiać pokaz fajerwerków w egzotycznym otoczeniu.

 

 BOSTON

Boston ma swoją słynną imprezę pod nazwą „Pierwsza Noc w Bostonie”, na której mogą bawić się rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych przewidziany jest pokaz fajerwerków już o 19:00, tak by młodsi widzowie mogli spokojnie iść spać i nic ich nie ominęło ;). Oczywiście tradycyjny pokaz fajerwerków o północy dla tej starszej widowni również ma swoje miejsce. Całą imprezę urozmaica muzyka na żywo wykonywana przez gwiazdy muzyczne. Dodatkowo tej imprezie towarzyszy pokaz lodowych rzeźb tworzonych przez profesjonalnych lodowych rzeźbiarzy. Bostoński Sylwester został zapoczątkowany w 1975, przez Clare Wainwright, która zorganizowała małą grupę artystów poszukujących alternatywnego sposobu świętowania sylwestra. Celem imprezy, było umożliwienie młodym nowatorskim artystom i muzykom z Bostonu występów na scenach zarówno pod dachem, jak i na świeżym powietrzu.

 

NOWY JORK

Najpopularniejszą imprezą sylwestrową jest The Ball Drop na Time Square!
Ball Drop to tradycja opuszczania wielkiej świetlistej kuli, która umieszczona jest na szczycie budynku Times. Opadająca kula odlicza ostatnie 10 sekund starego roku i jest zwieńczeniem sylwestrowej zabawy na Time Square. To wydarzenie poprzedzone jest konceratmi, które odbywają się przez cały wieczór na scenie ustawionej pod słynną kulą, a na scenie można zawsze liczyć na występy światowej sławy artystów, za których koncert normalnie trzeba by sporo zapłacić. Impreza na Time Square oficjalnie zaczyna się o godzinie 18:00. Jednak, aby załapać się na to widowisko trzeba ustawić się na placu już kilka godzin wcześniej. Impreza jest też zawsze transmitowana przez telewzje na całym świecie, więc jeśli nie macie ochoty na wielo godzinne wyczekiwnie na stojąco to możecie rozgościć się przed ekranem 😉 Odliczanie na Time Square uważa się za najbardziej oficjalne i najchętniej oglądane sylwestrowe odliczanie na świecie – szacuje się, że transmisję ogląda nawet miliard ludzi!

Jesteśmy ciekawi, którą amerykańską sylwestrową imprezę wybrałbyś Ty?:)