scroll
Blog

Jedyny taki klimat! Sprawdź jaki wariant USA jest Ci najbliższy

Zakochaj się w Ameryce! Kraj ten oferuje niesamowitą różnorodność, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dla miłośników wielkich miast polecamy Nowy Jork i Chicago. W Nowym Jorku można spacerować po Central Parku, fotografować się na Moście Brooklińskim lub zrelaksować się w słynnej Magnolia Bakery. W Chicago warto zobaczyć Millennium Park i skosztować Deep Dish Pizza. Więcej miejsc, które polecamy znajdziesz tutaj.

Ameryka oferuje również wspaniałe Parki Narodowe, takie jak Grand Canyon National Park i Yellowstone National Park. Grand Canyon słynie z niesamowitych widoków i atrakcji, takich jak np. Horseshoe Bend. Yellowstone to park pełen gejzerów, gorących źródeł, jezior i lasów, w którym można zobaczyć bizony przemierzające ulice.  W sumie, w Stanach Zjednoczonych jest 63 parków narodowych i 423 obszarów o szczególnych walorach przyrodniczo-krajobrazowych lub historycznych, podlegające pod zarząd Parków Narodowych. Każdy park ma znakomitą infrastrukturę dla odwiedzających, w tym również campingi i pola namiotowe. Jesteś #teamnature? Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź to co mamy dla Ciebie tutaj.

Wybór plaż w USA jest ogromny, a każda z nich oferuje różne atrakcje. Venice Beach to mekka surferów, Santa Monica ma długi piękny piaszczysty brzeg i popularne molo, a Key West to idealne miejsce dla surferskich wakacji. Na każdej z nich znajdziesz ciekawe przysmaki kuchni kalifornijskiej i na każdej czeka relaksujący klimat. Jeśli planujesz wakacje w USA, warto rozważyć wyjazd do jednej z tych miejsc. Sprawdź polecane przez nas miejsca z w klimacie #surfervibes tutaj.

A jeśli chcesz jeszcze bardziej poznać kulturę USA, zapisz się na Camp America – program, który pozwala na osobiste odkrycie tego kraju.  Zakochaj się w Ameryce i odkryj jej różnorodność!

Przygotowaliśmy dla Ciebie również specjalną playlistę – dla globtrotera zakochanego w Ameryce! Posłuchaj i już teraz wczuj się w klimat ekscytujących podróży.