scroll
Blog

Klimat wielkich miast w USA!

Zakochaj się w Stanach Zjednoczonych, w klimacie wielkich miast! Cenisz sobie życie w mieście pełnym energii, z kubkiem kawy w jednej ręce i planem zwiedzania w drugiej? Lubisz robić zdjęcia nowych miejsc i odkrywać super miejscówki? W takim razie, wybierz klimat #bigcitiesUSA!

Nowy Jork – To tutaj  poczujesz pulsującą energię najsłynniejszego miasta, znanego również jako „Miasto, które nigdy nie śpi”. Wieczorny spacer po Manhattanie pokaże Ci to na własne oczy, a rano zacznij dzień od pikniku w Central Parku i sesji zdjęciowej na moście Brooklyn z widokiem na panoramę Manhattanu. Koniecznie odwiedź słynną Magnolia Bakery lub schody The Met – poczujesz się jak Blair z Gossip Girl. Po południu zrób spacer po High Line Park, który zawieszony jest nad ulicami miasta i wśród różnorodnej architektury Nowego Jorku. W tym mieście każdy dzień jest inny, a liczba atrakcji po prostu olśniewająca!

Chicago – Z wysokości prawie pół kilometra z wieżowca Willis Tower zobaczysz spektakularną panoramę „Windy City”. W Millenium Park znajdziesz jedną z najbardziej rozpoznawalnych instalacji sztuki w USA – lustrzaną fasolkę „The Bean”. Możesz też wejść w interakcję z niezwykłą Crown Fountain, która prezentuje co chwilę ogromne zmieniające się twarze mieszkańców Chicago. Po takiej rozrywce na pewno zgłodniejesz i w pobliskich pizzeriach możesz skosztować flagowej potrawy Chicago – Deep Dish Pizza.

Washington DC – Kojarzy się z Kapitolem, Białym Domem, National Mall i „Nocą w Muzeum” – i słusznie! Przy planowaniu spaceru po mieście zarezerwuj kilka godzin na odwiedzenie wybranych muzeów, ponieważ wiele z nich oferuje darmowe wejście. To prawdziwa gratka dla miłośników historii i sztuki. Po drodze spróbuj lokalnego hot-doga „half smoke”. To jedna z największych atrakcji miasta.

Filadelfia – to miasto, w którym poczujesz historię Stanów Zjednoczonych. To tutaj podpisano Deklarację Niepodległości i Konstytucję Stanów Zjednoczonych. W Art Museum i Barns Fundation znajdziesz wspaniałe kolekcje sztuki, a ulice miasta pełne są murali. Najbardziej znane punkty Filadelfii to LOVE Sign i schody Rocky’ego, gdzie kręcona była słynna scena z filmu Rocky. Spróbuj również słynnej kanapki Philly Cheesesteak – najlepsze podobno serwuje Gino’s Steaks.

Los Angeles –  to miasto, które kojarzy się przede wszystkim z ikonicznym napisem „Hollywood” na wzgórzu oraz Aleją Gwiazd (Hollywood Walk of Fame). Jednak LA oferuje o wiele więcej, takie jak odwiedzana przez miliony ludzi Venice Beach, pełna klubów i restauracji Sunset Strip, molo Santa Monica Pier z diabelskim młynem i akwarium, a także Getty Center wypełnione dziełami sztuki, hollywoodzkie Universal Studios, historyczne obserwatorium astronomiczne Griffith Observatory, największe w zachodnich Stanach muzeum sztuki LACMA czy też modna dzielnica artystów i celebrytów Echo Park – lista jest długa!

Austin – to stolica Teksasu i jedenasty najludniejszy miasto w USA. To piękne i klimatyczne miejsce, bogate w historię i z charakterystycznym klimatem country. Warto tu odwiedzić Texas Capitol, popłynąć kajakiem po jeziorze Travis lub spacerować po urokliwych uliczkach, słuchając przy tym muzyki country. Jeśli zgłodniejemy, warto spróbować tacos lub tortilli. Austin jest uważany za jedno z najlepszych miast do życia w USA, dzięki swojej pogodzie, gospodarce i bogatemu życiu kulturalnemu.

 

Oczywiście, lista dużych miast w USA jest znacznie dłuższa! Chcieliśmy tylko zaostrzyć Twój apetyt i mamy nadzieję, że nam się udało. W związku z tym, że przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną playlistę, która wprowadzi Cię w klimat #BigCitiesUSA, zapraszamy do jej odsłuchania!

 

Możesz chcesz zobaczyć jakie wskazówki mamy dla #teamnature albo #surfervibes.

Chcesz dowiedzieć się gdzie znajduje się ,,ostatnie wolne miejsce w Ameryce” ? Sprawdź je na naszej stronie tutaj.

Może wolisz dowiedzieć się czegoś o nowych atrakcjach w NYC?  Proszę tutaj znajdziesz więcej informacji.

Jeszcze nie masz miejsca w naszym programie? Zapisz się tutaj.